Termálfürdő FC Tiszaújváros

Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Óriási tisztelet az Újpest II. szakmai stábnak a mérkőzés előtti hozzáállásukért, szégyen a mérkőzés utáni viselkedés

Télies időben, picit fagyos és havas pályán - meccs előtt lett takarítva - döntetlen az Újpest II. ellen a 20. bajnoki fordulóban.

Újpest Labdarúgó Sportcentrum: 50 néző

Újpest FC II. - Termálfürdő FC Tiszaújváros 1-1 (1-1)

Gól: Géringer L.
Jegyzőkönyv megtekintése>>

Herceg, Gelsi, Vasilijevic, Lehóczki, Lőrincz, Géringer, Bussy, Erős, Bartusz, Gottfried, Nagy D.

Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Cserék: Galambvári, Benke, Mahalek, Bocsi, Pap, Vitelki B., Tóth S., Kundrák.
Hiányzók: Gönczi, Horváth T., Molnár M.

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.

Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.

A vendég csapat ellen az ősszel 3-1 arányban győzött csapatunk. Az előző bajnoki fordulóban az Egert verték 3-2 arányban, míg mi DVSC II. felett győzedelmeskedtünk.
15 perc csúszással és villanyvilágítás mellett kezdődött a mérkőzés a hó eltakarítsa miatt.

Az első félidőben a csúszós és fagyos pályához jól alkalmazkodtak a csapatok, természetesen voltak hibák ebből adódóan. Jól kezdett a csapatunk és a vezetést is hamar megszereztük. Sajnos egy figyelmetlenség miatt a hazaiak a félidő vége előtt kiegyenlítettek.

A második játékrészben jórészt mezőnyjáték folyt a pályán, sajnos a pálya talaja egyre rosszabb állapotba került, de így voltak lehetőségeink, melyek sajnos kimaradtak, további gól pedig már nem született.

Összességében igazságos a döntetlen, talán ha egy kicsivel agresszívabb a csapatunk, akkor meglehetett volna győzelem.

A mérkőzést követően a rendezők fenyegették és bántalmazták játékosainkat, mely számunkra elfogadhatatlan viselkedés.

Két hónap múlva 2022. február 13-án a 21. fordulóban a Tállya KSE érkezik Tiszaújvárosba.

Felkészülési program tervezet
1. január 15. szombat 10.00 FC Tiszaújváros - Egerszalók
2. január 19. szerda 17.30 Hajdúszoboszló - FC Tiszaújváros
3. január 22. szombat 10.00 Putnok - FC Tiszaújváros
4. január 26. szerda 17.30 FC Tiszaújváros - DEAC
5. január 29. szombat 10.00 FC Tiszaújváros - Jászberény
6. február 06. vasárnap 13.00 FC Tiszaújváros - Kisvárda II.

Mindenkinek jó pihenést és kellemes ünnepeket kívánunk!
Hajrá Újváros!

Mundi Viktor: Úgy gondolom, hogy ezen a nehéz talajú pályán jó eredményt értünk el egy nagyon jó csapat ellen. További sok sikert a Tiszaújvárosnak. Jókat nem szeretne kiemelni.

Vitelki Zoltán: Természetesen ezt a meccset is meg akartuk nyerni, úgy is indult a mérkőzés. A második gól sajnos bennünk maradt, mi talán közelebb álltunk a győzelemhez, több lehetőségünk is volt, de nem vagyunk elégedetlenek. Ha az egész szezont nézzük, jó pozícióban vagyunk, tavasszal azon fogunk dolgozni, hogy még precízebb legyünk. Köszönöm a játékosok, a szakmai stáb, és azon emberek munkáját, akik minden nap a csapatért dolgoznak. Kívánok mindenkinek jó pihenést és Kellemes Ünnepeket!
Jók: Lehoczki, Lőrincz, Nagy D., Géringer.