6 pontos meccsen hazai pályán újra vereség!

A bajnokság 11. fordulójában hazai pályán fogadta csapatunk a Tiszafüred együttesét.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Tiszafüred VSE 1:2 (1:1)

Tiszaújváros:

Gól: Hussein Shadi

A múlt hétvégén történt, hogy az egyesület mind az 5 nagypályás csapata győzelemmel hagyhatta el a pályát - ezúton gratulálunk minden játékosnak és edzőnek!
Sajnos ma nincs ok az örömre, mert a felnőtt csapat 2-1-es vereséget szenvedett.

Ezen a napon a 11. fordulóban felnőtt csapatunk ellenfele az újonc Tiszafüredi VSE csapata volt. A két csapat az első 10 fordulóban összességében teljesen egyforma teljesítményt nyújtott eddig, még a rúgott és kapott gólok tekintetében is, így ideiglenesen holtversenyben a 10. helyen várhattuk a mai összecsapást, és ez a meccs így 6 pontosnak volt tekinthető. Az előző két fordulóban egymás után előbb a Salgótarján, majd a Balassagyarmat gárdáit verte ellenfelünk, míg mi azt a Gyöngyöst vertük idegenben, akitől korábban ők 3-1 arányú vereséget szenvedtek. A tiszaújvárosi csapat tradicionálisan hazai pályán mindig jól szerepelt a múltban, ezzel szemben ebben a bajnokságban hazai pályán eddig még nem sikerült nyerni, így az is tétje volt a mai mérkőzésnek, hogy megtörik-e ez a rossz sorozat.

Sajnos nem tört meg a jég!

Hiába vezettünk már a mérkőzés elején, hiába játszottunk mezőnyfölényben és hiába kaptunk 1-1-es állásnál tizenegyest.
Az első félidőben az ellenfél kapusa óriási bravúrokkal hárított, nálunk pedig az összességében két kapura tartó labdából két gól lett. A második félidőben az adódó helyzeteket és a büntetőt is kihagytuk, újra nem lőttünk távolról és ahogy lenni szokott az ellenfél viszont egy távoli lövésből a végén megszerezte a győzelmet is.
Lehet jobbak voltunk, lehet a döntetlen igazságosabb lett volna, de ez mind nem számít, ha a végeredmény az, hogy sorra veszítjük el a hazai mérkőzéseket.
A hátralévő ellenfelek idén még a Salgótarján, a Balassagyarmat, a Füzesgyarmat, a Cigánd és a tavaszról előrehozott Putnok.
A bajnokság eddigi tapasztalata alapján nehéz év végére számíthatunk, viszont kedden 13 óra 30 perctől a Magyar Kupa 7. fordulójában az NB I-es szombathelyi Swietelsky Haladás csapata következik először.

Gerliczki Máté: A mély talaj miatt ezúttal lassabb volt a játékunk, de még így is rengeteg helyzetet kidolgoztunk. A kihagyott tizenegyes eldöntötte, hogy ma sem szerezzük meg a 3 pontot. Utána a vendég gól csak a slusszpoént jelentette.

Jók: Hussein, Orosz, Illés

Csillag László: Küzdöttünk, hajtottunk egy kiélezett mérkőzésen és a kevés lehetőségünkből kettőt sikerült kihasználnunk, ami elég volt a győzelemhez.

Jók: Szalánczi, Bozsó, Vincze