Főoldal

Újonc bravúr az ellenszélben

Izgalmas mérkőzésen szerzett újabb egy pontot csapatunk a bajnokság 7. fordulójában. 17 éves cserekapusunk a hajrában büntetőt hárított!

TFCT - Jászberény 1-1(1-0)

Képek a mérkőzésről>>

Tiszaújváros 200 néző

jegyzőkönyv megtekintése

Bocsi Zoltán: - A helyzetek alapján gólokkal kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést.

Nicsenko Igor: - Harcos mérkőzést játszottunk. Gratulálok a hazaiak fiatal cserekapusának a 11-es hárításához.

25. perc: Bedobást követően a vendégtérfél bal oldalán Katona kapta a labdát, lefordult védőiről és a középen egyedül érkező Hussein Shadi elé passzolt, aki igazítás után tizennégy méterről a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0
73. perc: Szanyi a jobb oldalról ívelte középre a labdát, ahol a védők gyűrűjében érkezett a cserekén beállt Bálint, és tizenöt méterről kapásból, védhetetlenül a kapu bal oldalába bombázott. 1-1

76. perc: Mile végzett el szabadrúgást a tiszaújvárosi térfélről. A középre ívelt labdát Páles csúsztatta kapura, melyet Tóth magabiztosan húzott le, majd labdával a kézben megindult a tizenhatos vonala felé. A visszafelé futó Ulvicki előbb meglökte, majd elé állt a tiszaújvárosi kapusnak, szabálytalanul akadályozva őt a kirúgás elvégzésében.
Ekkor a tiszaújvárosi portás meglökte a jászberényi játékost, aki látványosan feldobta magát. A játékvezető a partjelző jelzésére kiállította Tóthot és 11- est ítélt. Bocsi Zoltán edző beküldte a még csak 17 éves Szegő Márkot. A büntetőnek a csapatkapitány Mile futott neki, ám a kapu jobb oldalába tartó lövést Szegő gyors vetődéssel kiütötte.

Mindenképpen szót kell ejteni a bírói hármas tevékenységéről. Nagy Norbert játékvezető végig asszisztált ahhoz, ahogy a jászberényiek a tiszaújvárosi labdaszerzések után azonnal szabálytalankodtak. Nem beszélve arról, hogy Tóth kapus kiállításakor nem vette, nem akarta figyelembe venni a kapust szándékosan akadályozó jászberényi játékos megmozdulását.

forrás: kronika.tiszatv