Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

A meleg miatt nehéz mérkőzésen arattunk nagy arányú győzelmet Diósgyőrben.

DVTK - Termálfürdő FC Tiszaújváros 0:4 (0:1)

Jegyzőkönyv megtekintése>>

Tóth Cs, Bokros (Horváth), Lippai, Tóth M, Pap, Burics, Gelsi, Molnár (Kundrák), Hussein (Kovács K), Terdik, Csicsek,
Gól: Gelsi, Molnár 2, Csicsek

Tavasszal Miskolcon 2-1-es vereség volt az eredmény és a bajnokság végén a fiatal diósgyőriek a 11. helyen végeztek.

Az első fordulóban, míg a mi csapatunk a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel végzett, addig ellenfelünk Balassagyarmaton szenvedett 3 gólos vereséget.

A kezdőcsapatba visszakerült Bokros, míg sérülés miatt a hiányzók névsora Bene, Nagy D, Tóth S, Orosz és Bussy - csupa minőségi játékos, akik hiányoznak.

Az első félidő elején taktikai harccal kezdődött a mérkőzés, részünkről inkább támadásra koncentrálva, mely az első gólt követően viszont már kontrákra épült.

A második játékrészben sem változott a játék képe, a kérdés csak az volt, hogy mekkora lesz a végén különbség.

Összességében az eredmény hízelgő a nagyon fiatal DVTK-ra nézve, hiszen a gólhelyzetek száma alapján akár kétszámjegyű is lehetett volna a különbség.
Fontos hogy szóhoz jutott a két fiatal Kundrák és Kovács is. A következő hétvégén a DVSC II. csapata érkezik hozzánk.

Hajrá Újváros!

Vég Csongor: Az eredmény ellenére ez a meccsünk jobb volt, mint az első bajnokink. A vendég csapat egy megpattanó lövés után szerzett vezetést az első játékrészben. A második félidei kezdésünk gyakorlatilag a Tiszaújváros malmára hajtotta a vizet. Szinte ki sem jöttünk az öltözőből és már 0-2 állt az eredményjelzőn. Nagyon nehezen tudtunk területeket találni az újvárosi védelem mögött, ehhez sokkal gyorsabb labdajáratásra lett volna szükségünk. Ahogy tavaly, idén is sok türelemre és munkára lesz szükségünk, hogy a fiatal csapatunkkal bent maradjunk a harmadik vonalban. Négy olyan játékos is játszott ma, akik tavaly még az U17-ben játszottak. Látniuk kell a fiataloknak, hogy felnőtt szinten már minden hibát megbüntetnek a pályán, ahogy tette azt ma a vendégcsapat is.

Gerliczki Máté: Jól kezdtünk az első félidőben, jól is játszottunk, nálunk volt a labda. A lényeg az volt, hogy megszerezzük a vezetést ebben a borzalmas melegben. Nagyon nehéz volt a játékosoknak. A második félidőben stabil játékra törekedtünk, tudtuk, hogy jönni kell az ellenfélnek az eredményért. Kinyíltak, innentől kezdve több kontrát is vezettünk, melyek góllal zárultak. Azt gondolom, hogy teljesen megérdemelten nyertünk.