Sikertelen főpróba, sikeres előadás?

U19-es csapatunk a felkészülés utolsó edzőmérkőzéseként ismét Görbeháza felnőtt csapata ellen léptek pályára, akik - csakúgy, mint mi - a jövő hétvégi bajnoki rajtra készültek.

A korábbi mérkőzéshez hasonlóan változatos, gólgazdag találkozó alakult ki ismét, amely végén ezúttal a vendégek örülhettek jobban.

Az első félidőben a fiataljaink akarata érvényesült, helyenként kifejezetten ügyes megoldásokkal tarkított jó játék alapján alakult ki a 2:1-es félidei eredmény.

A folytatásban minden cserejátékos szerephez jutott, sőt, más játékrendszer is kipróbálása került, ami nem működött gördülékenyen, így visszaesett a csapatjáték, a különböző edzettségi állapotban lévő játékosok között az összhang is megbomlott, amelyet a vendégek tapasztalt játékosai kihasználtak, így megfordítva az eredményt megnyerték a mérkőzést.
A mutatott játék alapján nincs okunk szomorkodni.

Tiszaújváros U19 - Görbeháza 3:4 (2:1)

Gól: Baga Dávid (2), Balog Szabolcs

Tiszaújváros U19: Galambvári - Müller (Drahos), Kovács, Ónodi, Sass - Makónyi - Szalina, Balog, Kolompár (Barna), Káposzta - Baga (Barancsi)

Jók: Ónodi, Kovács, Baga, Balog

Hágen Zsolt: A végeredménnyel nem lehetek elégedett, de az első 60 perc játékával igen, az alapjátékunk működött, a két hiányzó szélső középpályásunk ellenére gyakran tudtuk az ellenfelünk védelmét a széleken megbontani, így bőven volt gólszerzési lehetőségünk. A második félődőben szerkezetet módosítva játszottunk, amit tovább kell csiszolnunk, mert nem tudtuk a kívánt játékunkat a pályára tenni, a sok hiba visszavetette a lendületünket. Mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, ez ma nem nekünk sikerült, de ez is egy olyan értékes tapasztalat, ami segít bennünket jobb csapattá válni. Alapigazság, 2:1, valamint 3:2 után meg kellett volna rúgni a következő gólunkat, ami könnyen a győzelmet hozhatta volna meg a számunkra, ám ez ma nem sikerült. A jövő héten induló bajnokságban nehéz mérkőzések várnak ránk az első fordulókban, bízom benne, hogy a játékosaim is hasonlóan érzékelik, miben kell jobbá válnunk még, erre kiváló volt a mai mérkőzés tapasztalata.

Szolnoki Attila: Ezen a mérkőzésen becsülettel megdolgoztunk a sikerért, úgy gondolom nem érdemtelenül gratulálhattam a csapatomnak. További sok sikert kívánok a hazaiaknak!