Négy újra és győzelem a szomszédvár Tállya ellen

Jó pályán, tikkasztó hőségben 4-2-es győzelmet arattunk 5. fordulóban.

Tiszaújváros, 200 néző

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Tállya KSE 4:2 (3:1)

Tóth Cs, Bokros (Gelsi), Lippai, Tóth M, Pap, Burics, Orosz, Kulcsár (Horváth), Hussein, Terdik, Csicsek (Bussy),
Gól: Pap, Terdik, Csicsek, Bussy

Ellenfelünk ellen az elmúlt szezonban áprilisban sikerült 4-0-ás győzelmet ünnepeljünk hazai pályán.
Az első négy fordulóban Ózd és Sényő elleni két döntetlen mellett egy-egy győzelmet (Balassagyarmat) és vereséget (DEAC) értek el a - a csatársorban figyelemre méltó a mindig gólerős Ondó, aki a meccs előttig 3 gólig jutott.

A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal és a DVSC II. fiataljait vertük 4-1 arányban, a múlt héten pedig Putnokon egy gólos győzelemnek örülhettünk.

A kezdőcsapatban kapott helyet a Nyíregyházától kölcsönbe érkezett Kulcsár Hunor, míg sérülés miatt a hiányzók névsora: Bene A., Nagy D. és Tóth S. - ők így nem kerülhettek a keretbe, s Molnár sem, akinek pedig sok boldogságot kívánunk házasságkötése alkalmából.

Az első félidőben gyorsan vezetést szerzett a vendég csapat, Bokrost sérülés miatt Gelsi váltotta, majd szabadrúgásból Pap egyenlített. Mivel nem volt vége még a félidőnek, ezért a következő Burics szabadrúgást követően a kipattanót Terdik, majd Kulcsár beadását Csicsek helyezte a hálóba.

A második játékrész első felében 6-7 nagy gólhelyzetet is elpuskáztunk, melyet követően viszont kaptunk egy gólt, mellyel egy 15 perces nehéz időszakot a végén a visszatérő Bussynak sikerült góllal befejeznie.
Összességében egy gólgazdag mérkőzésen szép hazai siker és jó a tabellára is ránézni.

A következő hétvégén vasárnap Ózdon vendégszerepelünk 16 órától!

Gerliczki Máté: Nagyon nehéz mérkőzés volt egyrészt a borzasztó meleg és a létszám gondjaink miatt. 3-1-nél le kellett volna zárni a mérkőzést, rengeteg helyzetet kihagytunk. Ennek ellenére az eddigi legfontosabb győzelmünket arattuk, amihez gratulálok a fiúknak.
Jók: Tóth Cs., Burics, Pap Zs., Terdik, Orosz

Uray Attila: Első félidőben vezetésünk után olyan gólokat kaptunk, amire nem lehet felkészülni. Nagyokat hibáztunk, majd próbáltunk menni az eredmény után. 3-2-nél illő lett volna a 3 db 5 méteres helyzetünkből egyet értékesíteni. Mindent egy lapra feltéve támadtunk, de sajnos kontrából a Tiszaújváros eldöntötte a mérkőzést. Gratulálok nekik.
Jók: Fenyőfalvi, Potyka, Huszti, Ohar