Termálfürdő FC Tiszaújváros

Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Komoly "skalp"!

Jó pályán, jó időben és hajtós meccsen sikerült legyűrni a DEAC-ot a 7.  fordulóban.

Tiszaújváros, 300 néző
Termálfürdő FC Tiszaújváros - Debreceni EAC 2:1 (1:1)
Jegyzőkönyv megtekintése>>
Tóth Cs, Burics, Lippai, Tóth M, Pap, Gelsi, Orosz, Molnár (Kulcsár), Hussein, Terdik (Bene), Csicsek (Nagy D.)
Gól: Hussein, Kulcsár

Ellenfelünk, a putnoki első fordulós döntetlen-t követően 5 győzelmet gyűjtött be a Tállya, Ózd, Hatvan, Sényő, Balassagyarmat csapatai ellen, így nem meglepetés, hogy a mérkőzés előtt vezették a tabellát.

Az elmúlt szezonban idén márciusban Debrecenben sikerült 2 gólos győzelmet aratni ellenük, de azóta a keretük nagymértékben erősödött, a sok volt NB I-es játékos mellett a korábban nálunk játszó Bucz, Papp és Kertész is az egyetemistákat erősíti, az edzőjük pedig Kondás Elemér, aki korábban a DVSC-vel két bajnoki címet és MK-t is nyert.

A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II. fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, míg a múlt héten Ózdon gól nélküli döntetlent értek el.

A kezdőcsapatban nem történt változás a múlt héthez képest, a sérülés miatt a hiányzók névsora sokat rövidült: Bokros és Tóth S. - ők így nem kerülhettek a keretbe.

Az első félidő nagyon jó iramú és színvonalas játékot hozott, a játék pulzált, mindkét oldalon óriási helyzetekkel. A 15. percben Hussein fantasztikus lövéséből szereztünk vezetést, melyet a félidő 40. percében beálló Urbin egalizált egy szögletet követően fejesből.

A második játékrész tekintetében mintha a DEAC bent maradt volna az öltözőben, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy “lefociztuk” őket erőben és játékban is. Több helyzetet is kiakítottunk és büntetőt is hibáztunk sajnos, de ma ez is belefért.

Összességében egy nagyon jó mérkőzést játszottunk és teljesen megérdemelten vertük meg a listavezetőt.
A következő hétvégén szombaton Magyar Kupa meccsen Villányba utazunk, míg bajnoki mérkőzés tekintetében 29-én 16 órától Sényőre látogat a csapat.

Hajrá Újváros!

Gerliczki Máté: Óriási győzelem volt egy nagyon jó csapat ellen, ezzel úgy gondolom letettük a névjegyünket a Keleti csoportban. Fantasztikus játékosaink vannak, gratulálok nekik és a stábnak ehhez a szép sikerhez. Nem emlékszem ilyen vastapsra a mérkőzés után a szurkolóink részéről. Nagyon jólesett nekünk, köszönjük a biztatást!
Jók: az egész csapat

Kondás Elemér: Igazi rangadó volt ellentétes félidőkkel. Az elsőben mi, a másodikban a Tiszaújváros játszott jobban. Az első játékrészben le kellett volna zárnunk mérkőzést, de a győztes gólt a Tiszaújváros rúgta.
Jók: senki