Termálfürdő FC Tiszaújváros

Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Kupasiker után vereség a bajnokságban

Közepes minőségű pályán, jó időben, könnyen adtuk a bőrünket az első félidőben Sényőn a 8. fordulóban.

Sényő: 300 néző

Sényő-Carnifex FC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 3-2 (3-0)
Jegyzőkönyv megtekintése>>

Tóth Cs, Burics (Molnár) Lippai, Tóth M, Pap, Gelsi (Nagy D), Orosz, Terdik (Bene), Hussein, Kulcsár, Csicsek,
Gól: Csicsek, Bene

Ellenfelünk, az első négy fordulóban döntetlent ért el a DVSC II, Putnok, Tállya és Ózd csapatai ellen, majd vereséget szenvedtek a DEAC-tól, megverték a Hatvant és újra döntetlen a Balassagyarmat ellen, így 8 ponttal a 8. helyen tanyáznak jelenleg. Az elmúlt szezonban idén májusban Sényőn 2 gólos vereséget szenvedtünk és azóta a keretük tovább erősödött, amit a jelenlegi helyezésük nem tükröz.

A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, Ózdon gól nélküli döntetlen után két hete a DEAC csapatát 2-1 arányban múlták felül.

A kezdőcsapatban kisebb változás hogy Molnárt Kulcsár váltotta, sérülés miatt a hiányzók névsora: Bokros és Tóth S. - ők így nem kerülhettek a keretbe.

Az első félidőben a hazai csapat akarata érvényesült, átengedték a területet, kontrákra építettek, melyből meg is szerezték a vezetést. Egy szögletből és a hosszabbításban egy szabadrúgást követően találtak még a kapuba, így a mérkőzés az első félidőben eldőlni látszott.

A második játékrész kiegyenlítettebb játékot hozott, illetve a csapatunk az idő múlásával egyre jobban játszott, de sajnos több rossz passz, döntés és a kimaradt büntető miatt csak a szépítésre futotta.
Összességében a csapatunkat a korán bekapott gól nagyon megzavarta, nehezen tudtunk felpörögni, a kapura csak a második félidőben voltunk veszélyesek.

A következő hétvégén vasárnap 14.30-as kezdettel a Balassagyarmat csapatát fogadjuk.
Hajrá Újváros!

Imrő László: Nehéz mérkőzés volt. Az első félidőben szép gólokat szereztünk, egyet egy szép kontrából, a másodikat és harmadikat pontrúgás után. A szünetben tudtuk, hogy nehéz lesz, még így is, hogy 3-0-ra vezetünk, hiszen egy nagyon jó csapat ellen játszunk akik igazolták jó hírüket, a második félidőben ha ikszre hozzák a mérkőzést egy szavunk nem lehetett volna.

Jók: az egész csapat

Gerliczki Máté: A mai volt a 100. bajnoki mérkőzésen a Tiszaújváros kispadján, ettől szebb eredményt is el tudtam volna képzelni. Az első félidőben semmit nem mutattunk meg magunkból, abból az ötlettel teli játékból amire képesek vagyunk. Bár a mezőnyt ekkor is uraltuk, viszont a gólokat a hazaiak rúgták. A második félidőben abszolút kontrolláltuk a labdát, hittünk abban, hogy ha egy gólt lövünk akkor meg is fordíthatjuk a mérkőzést és ez majdnem be is jött. Viszont az utolsó percben tizenegyest hibáztunk ezért pont nélkül kell távozunk.

Jók: Bene, Orosz