Jól pályán, jó időben ki tudtunk kapni a Hatvan ellen is a 10. fordulóban.

Tiszaújváros: 200 néző

Termálfürdő FC Tiszaújváros - FC Hatvan 1:2 (0:0)
Tóth Cs, Bokros, Fodor, Lippai, Pap, Burics, Orosz, Terdik (Nagy D), Hussein, Molnár (Gelsi), Csicsek (Bene)
Gól: Pap

Három labdaszedő jött ma csak el, valószínűleg a Videoton ellen többen lesznek, de a bajnoki meccseken is várjuk őket, hiszen szükség van rájuk és a félidőben játszhatnak a stadionban is.

Ellenfelünk eddig 7 pontot gyűjtött és a 11. helyen volt a forduló előtt, győztek az Ózd és Eger ellen, döntetlen a DVTK II. ellen, vereség pedig ESMTK, DEAC, Füzesgyarmat, Sényő, Gyöngyös és Balassagyarmat ellen is.

A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II. fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, Ózdon gól nélküli döntetlen után a DEAC csapatát 2-1 arányban múlták felül, Sényőn a csapat elszenvedte az első vereséget 3-2 arányban, illetve múlt héten is sajnos 3-1 a BSE ellen.

A kezdőcsapatban több változás is történt, Burics visszakerült a csapatba, Orosz és Bokros is meggyógyult és Fodor is a kezdőbe került.

Sérülés miatt a hiányzók névsora Tóth M. és Tóth S., akinek a térdén csontpótlásos műtétre volt szükség ezen a héten, neki mihamarabbi gyógyulást és visszatérést kívánunk.

Az első félidőben a vendégek átengedték a kezdeményezést, kontrákból pedig veszélyes helyzeteket alakítottak ki, amihez azért a mi játékosaink többször asszisztáltak. Mintha a második vereséggel az önbizalom is elszállt volna, több játékos is tudása alatt teljesített, egy gólhelyzetet sem sikerült kialakítani sajnos.

A második játékrész elején buta hiba miatt emberhátrányba kerültünk, mely nagyon sokba került. Újra büntetőt hibáztunk, de Papnak sikerült a kipattanót berúgnia, így meg volt az előny, de a meccsnek nem volt vége, s később a Hatvan két góljánál csak asszisztáltunk, így vereség lett a vége.

Összességében helyén kell kezelni a látottakat. Fejben dőlt el a meccs, kapura veszélytelen voltunk, játékban, taktikában, akaratban és fegyelemben is felénk nőtt ellenfelünk, így megérdemelten nyertek.

A következő hétvégén vasárnap 14.00-ás kezdettel Jászberénybe látogat csapatunk.

Gerliczki Máté: Ismét meddő mezőnyfölényben játszottunk az első félidőben, az ellenfélnek volt két kontratámadása. A második félidőt jól és agresszívan kezdtük, de a kiállítás egy új mérkőzést nyitott, amelyen hiába szereztünk vezetést, az ellenfél fordítani tudott.

Jók: Tóth Cs.

Török László: Megérdemelt győzelmet arattunk. Tudtuk, hogy különleges képességű játékosaink vannak, tudunk különlegesen rosszul és különlegesen jól játszani. A mai nap a második érvényesült.

Jók: az egész csapat