Azt hittük nyertünk, így még jobban fáj a vereség a 16. vagyis a tavaszi első fordulóban

Jó pályán és jó időben a Gyöngyösi AK otthonában 0-2-es félidő után 3-2-es vereség a 16. fordulóban.

Gyöngyös: 150 néző

Gyöngyösi AK - Termálfürdő FC Tiszaújváros 3:2 (0:2)

Tóth Cs., Bokros, Lippai, Tóth M., Pap, Bussy, Gelsi (Orosz), Terdik, Hussein, Molnár (Kulcsár), Csicsek (Bene).
Gól: Gelsi, Terdik

Ellenfelünk eddig 15 pontot gyűjtött és a 13. helyen áll, 5 győzelem mellett 3 döntetlen és 8 vereséget szenvedtek el a forduló előtt.

A mieink ősszel a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II. fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, Ózdon gól nélküli döntetlen után a DEAC csapatát 2-1 arányban múlták felül. Sényőn a csapat elszenvedte az első vereséget 3-2 arányban, majd sorozatban 1-3 a BSE és 1-2 a Hatvan ellen is vereségek.

Következtek idegenben a Jászberény elleni 2-1-es, majd a Cegléd elleni 1-0-ás fantasztikus győzelmek és az ESMTK otthonában emberhátrányban sikerült kiharcolni a 2-2-es döntetlent. Következett egy váratlan, de jogos 1-0-ás vereség az Eger ellen, majd a múlt héten Füzesgyarmaton is 1-0-lal maradtunk alul az őszi bajnokkal szemben.

Az őszi ötödik hely reálisan mutatja a csapat erejét és felkészültségét még akkor is, ha az ellőttünk lévő csapatok közül csak egytől szenvedtünk vereséget.
Ma a kezdőcsapatba került Bussy, sérülés miatt hiányzott Tóth Simon, Burics (akinek eltört a lábujja múlt héten) és a súlyos vállsérülést szenvedett Nagy Dávid is.

Az első félidő taktikus, közepes iramú játékot mutatott, ahol a kapuk keveset forogtak veszélyben, de két gólos előnyt szereztünk.

A második játékrész elején lezárhattuk volna meccset, akár nagyarányú győzelmet aratva, de e helyett hátul nagyvonalú, könnyelmű hibákat vétettünk, melyet többszörösen megbüntetett a GYAK.
Összességében azt hittük a félidőben, hogy nyertünk, mely hibáért -3 ponttal fizettünk.

A jövő héten tavaszi előrehozott mérkőzést játszunk Tiszaújvárosban vasárnap 13.00-ás kezdéssel a DVTK II. ellen.

Varga Attila: Egy félidőnyi előnyt adtunk az ellenfelünknek az első játékrészben, lyukas volt a védekezésünk, sok egyéni hibát követtünk el. Nagy pozitívum, hogy a folytatásban feljavultunk egyénileg és csapat szinten is. Kicsit nehéz ami zajlik a csapat körül, könnyű így felkészülni, mert az időnk nem az edzésekről és a felkészülésről szólt. Büszke vagyok a csapatra.
Jók az egész csapat

Gerliczki Máté: A mai mérkőzés megmutatta a csapatunk határait. Hajlamos vagyok a naivitásra, ezért többet képzeltem bele az egészbe, de sajnos be kell ismerni, hogy semmivel nem vagyunk jobbak, mint egy középcsapat.
Jók: senki