Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Jó pályán és meleg időben vereség a Balassagyarmat ellen a 9. fordulóban.

Balassagyarmati VSE - Termálfürdő FC Tiszaújváros 1-0 (1-0)

Tóth Cs, Tóth M, Vincze Á, Gelsi L, Lőrincz P, Bussy D, Kristófi S, Pap Zs, Kulcsár H, Csernák M, Benke N,
Cserék: Herceg P, Tóth S, Németh A, Burics A, Bene A, Horváth T,
Gól: -

Sérült: Márton A, Vitelki B, Vámos M / beteg: Kundrák
Eltiltott: nincs
Távol: -

Ellenfelünk az előző csonka szezonban a csoport társként a 9. helyen végzett az NB III-ben, s a mostani bajnokságot nem kezdték túlságosan fényesen.

Az első fordulóban Putnok ellen játszottak gól nélküli döntetlent, majd Tállyán kaptak ki 3-2-re, majd 1-1 Harvan ellen, 3-0-ás vereség Füzesgyarmaton, amit újabb döntetlen követett Gyöngyös ellen, sima 4-0-ás vereség Jászberényben, de a DVTK II-t verték otthon 2-1-re, végezetül 3-1-es vereség a DVSC fiataljaitól, így 6 ponttal a 19-ek.

A mi csapatunk a Jászberénnyel szemben elért 1-1-es döntetlent követően, 3-2-re győzött Diósgyőrben, majd a Kisloki ellen 3-1 lett az eredmény, 0-1-es vereség csúszott be az Eger ellen, majd csúnya 3-1-es vereség Sajóbábonyban, s gól nélküli döntetlen a Kisvárda külföldjei ellen, s bravúr 2-1-es győzelem Cegléden, amit sajnos 3-0-ás vereség követett otthon a Tiszakécskétől, így az összesen 11 pont a 10. helyre volt elegendő a forduló előtt.

Sérülés, és betegség miatt hiányzott ma Márton András, a Kisvárda ellen durva, szándékos szabálytalanság után térdsérülést szenvedő Vitelki Balázs, valamint a Tiszakécske ellen kulcscsonttörést szenvedett és műtétre kényszerült Vámos Márk is, illetve a beteg Kundrák Milán is.

A vasárnapi vereséget követően újra a kezdőcsapatban kaptak helyet: Benke és Csernák.

Az első félidőben ott folytattuk, ahol szombaton befejeztük. Magunkra húzta csapatunk az ellenfelet, a középpályán mintha nem is játszana nálunk senki, s kapura lövés nélkül hoztuk le a félidőt. A hazai oldalon viszont a legnagyobb helyzeteket is kihagyták, de a büntetőt viszont értékesítették, így a vezetésük teljesen megérdemelt volt.

A második játékrészben változott a helyzet, elkezdett előre játszani a csapat, de csak egy komoly helyzetig jutottunk, ami sajnos kimaradt.

Összességében a hazai csapat semmivel sem jobb (eddigi eredményeik is ezt mutatták), de végezték a dolgukat, míg a mi oldalunkon adtunk egy félidő és gól előnyt, amit nem sikerült megfordítani sajnos.

A következő 10. fordulóban szeptember 13-án 16.30-kor az ugyancsak Tiszaparti Tiszafüred látogat majd hozzánk.

Hajrá Újváros!

Szabó Gábor Asszisztensedző: Egész héten azt gyakoroltuk, hogy letámadjuk az ellenfelet, az első félidőben úgy gondolom ült is. A második félidőbe ránk jött a Tiszaújváros, de a csapat nagyot küzdött és ezért tudtunk nyerni.
Jók: az egész csapat.

Gerliczki Máté: Lehetne sok mindent mondanom ezzel a mérkőzéssel kapcsolatban és úgy összességével az egésszel kapcsolatban, de semmi értelme.