Jó pályán és jó időben győzelem a Tiszafüred ellen a 10. fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Tiszafüred VSE 4:0 (3:0)

Tóth Cs., Tóth M., Vincze, Gelsi, Lőrincz, Bussy, Bene, Burics, Csernák, Pap, Kristófi.

Cserék: Herceg, Tóth S., Németh, Horváth, Benke.

Sérült: Márton A., Vitelki B., Vámos M. / beteg: Kundrák.
Eltiltott: nincs
Távol: -

Ellenfelünk az előző csonka szezonban a Jász-Nagykun-Szolnok megyében nyerték meg a bajnokságot, s nagyon jól kezdték idén az NB III-as szereplésüket is.

Az első fordulóban Sényőt verték 3-2-re, amjd Putnok ellen kikaptak, majd Tállyát verték 4-1-re, majd vereség Harvan és Füzesgyarmat ellen, amit újabb győzelem követtek Gyöngyös, Jászberény és a DVTK II ellen, végezetül 2-2-es döntetlen a DVSC fiataljaival, így 16 ponttal a 4-ek.

A mi csapatunk a Jászberénnyel szemben elért 1-1-es döntetlent követően, 3-2-re győzött Diósgyőrben, majd a Kisloki ellen 3-1 lett az eredmény, 0-1-es vereség csúszott be az Eger ellen, majd csúnya 3-1-es vereség Sajóbábonyban, s gól nélküli döntetlen a Kisvárda külföldjei ellen, s bravúr 2-1-es győzelem Cegléden, amit sajnos 3-0-ás vereség követett otthon a Tiszakécskétől, majd 1-0-ás Balassagyarmaton, így az összesen 11 pont a 13. helyre volt elegendő a forduló előtt.

Sérülés, és betegség miatt hiányzott ma Márton András, a Kisvárda ellen durva, szándékos szabálytalanság után térd sérülést szenvedő Vitelki Balázs, valamint a Tiszakécske ellen kulcscsonttörést szenvedett és műtétre kényszerült Vámos Márk is, illetve a beteg Kundrák Milán is.

Az első félidőben lendületesen és élesen kezdett a csapat, s fontos kiemelni, hogy mindenki odatette magát. Az ellenfélnek esélye sem volt, s előbb egy büntetőből Kristófi, majd szép támadásokat követően Pap két góljával biztos vezetés birtokában következett a szünet.

A második játékrészben magasabb fokozatra kapcsolt a vendég csapat, de ez csak néhány percig tartott, azt követően egyre másra dolgoztuk ki a helyzeteket, s az utolsó percben Benke révén megszületett a 4. gól is.

Összességében végig kézben tartotta a hazai gárda a mérkőzést és simán és teljesen megérdemelten szerezte meg a 3 pontot.

A következő 11. fordulóban szeptember 27-én 16.00-kor Salgótarjánba látogat majd csapatunk, de előtte szeptember 20-án vasárnap 12:30 órai kezdettel a Budapest Honvéd csapatával találkozunk MOL Magyar Kupa mérkőzésen.

Gerliczki Máté: Nagyon készültünk a mai mérkőzésre, tudjuk jól, hogy nagyon fiatal csapatunk van, ezért lesznek hullámvölgyek, de azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy ezek a hullámvölgyek az akarásunkban jelentkezzenek. Ma nagyon akartuk a sikert és egy pillanatig nem volt kérdés, hogy megnyerjük a mérkőzést.

Jók az egész csapat.

Tóth Tibor: Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a hazai csapat. Fájó egy ilyen arányú vereség de, teljesen megérdemelt.

Jók: senki