Főoldal

Pedig olyan szépen indult...

A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 1-0-ás gólos vezetésünk után az Újpest magára talált és érvényesítette a papírformát.

Újpest FC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 8:1 (2:1)

Budapest: Szusza Ferenc stadion, 700 néző

Vignjevic Nebojsa: Nem láttuk előzetesen a tiszaújvárosi csapatot, ezért egy kicsit óvatosak voltunk. Későn ébredtünk fel a meccsen, de amikor ez megtörtént, már voltak biztató jelek. A kilencven perc nagy részében jól játszottunk, általánosságban véve elégedett vagyok a csapat mai teljesítményével, a gólok számával.

Bocsi Zoltán: Az első félidei teljesítménnyel meg voltam elégedve, a második félidőben azonban elfáradtunk, fejben már nem volt olyan a koncentráció, mint előtte. A nyolc kapott gólt soknak tartom.

Ahogyan azt várni lehetett a hazaiak léptek fel támadólag, de csapatunk fegyelmezetten védekezett és a kontrákra rendezkedett be. Elől Katona Bence próbált meg zavart kelteni az újpesti védők szorításában és ez a 11. percben eredményre vezetett, hiszen egy remek kiugratás után a kapujából kimozduló Balajcza mellett lőtt a hálóba.

Vezető gólunk után továbbra is zártan és fegyelmezetten védekeztek Fodorék, és a lilák nem igazán tudtak fogást találni rajtunk.

A 40. percben Katona szerezhetett volna újabb gólt, de Balajcza gyors vetődéssel szögletre mentett. A félidő hajrájában egy magpattanó lövéssel egyenlített, majd egy szép góllal átvette a vezetést az Újpest, így egygólos hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

Aztán a szünet után minden elromlott aminek ellehetett romlania. A fordulás után rögtön gólt szerzett az NB I második helyezettje. Az addig jól működő védekezés megbomlott, és a magasabb fokozatra kapcsoló Újpestiek kihasználva hibáinkat sorban lőtték a gólokat és végül 8-nál álltak meg.

A vereségből tanulni kell! Mondják a bölcsek és igazuk van. Nekünk azonban az első félidőben mutatott teljesítményünkből kell erőt meríteni a további folytatáshoz, mert az első játékrészben nyújtott produkciónkban voltak pozitívumok ill. biztató jelek.

Most a legfontosabb, hogy minél előbb rendezzük a sorokat, hiszen hétvégén folytatódik a bajnokság. Szombaton idegenben az "exújpesti" Véber György által irányított RKSK ellen kell pontot vagy pontokat szerezni.

Az sem lesz egyszerű feladat.

A kupa mérkőzéssel kapcsolatban említést érdemel az kb. 60-70 szurkoló akik pénzt és időt nem sajnálva elkísérték és a mérkőzés végéig sportszerűen buzdították csapatunkat.