Megérdemelt győzelem a DVTK II. ellen

A bajnokság 4. fordulójában hazai pályán sikerült megszereznünk első győzelmünket a DVTK II. együttese ellen.

Tiszaújváros: 350 néző

Termálfürdő Tiszaújváros - DVTK II. 4:1 (1:1)

0-1 a mélypontot jelentette, de az 1-1-es félidő után, a vége 4-1-es megérdemelt győzelem lett.

A játékoskeret kialakítása és a felkészülès is jól sikerült, de csak most, a 4. fordulóban sikerült megszerezni az első győzelmet a nagyon jól játszó és küzdő diósgyőri fiatalok ellen.
A gólszerzőket ki kell emelni, hiszen a győzelemhez góllövőkre van szükség, ma pedig Nagy Dávid két gólja és Pap fantasztikus bombája mellett egy öngól is született, így a 4-1-es végeredmény megérdemelt győzelmet jelent csapatunknak.

A fiatal diósgyőri csapat a fordulót megelőzően 3 ponttal a 10. helyen, míg csapatunk 1 ponttal a 15. helyen tanyázott. A szakvezetés nálunk nem számíthatott a sérült Husseinre valamint Horváthra és a most sok esővel “támadó” időjárás, a pálya használhatóságával tette nehézzé a támadni akaró csapat dolgát, de a pálya és időjárás az mindig mindkét csapatnak egyforma.

Az első félidőt jól kezdte csapatunk, mégis újra aktuális ellenfelünk szerzett vezetést a mérkőzés elején. Nem estünk össze és végig uraltuk a játékot, több helyzetet is kialakítottunk és talán büntetők is elmaradtak, viszont Nagy Dávid Kertész beadásából tudott egyenlíteni még az első félidőben.

A második félidőt a DVTK fiataljai nagy elánnal kezdték, mely kicsit meg is lepett bennünket, viszont egy szögletet követően újra Nagy volt eredményes, így átvettük a vezetést. Később újra egy szép jobb oldali támadást követően Kertész beadásába egy védő szerencsétlenül ért bele, így kettő gólra nőtt előnyünk, majd a csereként beállt Pap 18 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba, kialakítva a 4-1-es végeredményt.

Ezzel a győzelemmel felkerültünk a 10. helyre és a következő győzelmet a jövő héten az ESMTK-nál kell megszerezzük, amely csapat idegenben tudta legyőzni tegnap a Putnokot, így nem számíthatunk egy sétagaloppra Pesterzsébeten (sem).

Gerliczki Máté: Megint ijesztő lehetett a 0-1, de bízunk magunkban és jó játékkal teljesen megérdemelten fordítottuk meg a mérkőzést.
Jók: az egész csapat.

Vég Csongor: Jól kezdtük a mérkőzést, nagyon szép találattal sikerült megszereznünk a vezetést. Utána azonban kicsúszott a kezünkből a mérkőzés, nem tudtuk kontroll alatt tartani a hazai támadásokat. Nem tudtunk átmenni védekezésből támadásba, mert nagyon korán elveszítettük a labdát. Megérdemelt hazai siker született. Az eddigi meccseink nagyon kiélezettek voltak. Ma viszont nem volt bennünk a győzelem.
Jók: senki