Kertész kettő + Molnár góljaival 3-1 és továbbjutás

A Magyar Kupa 6. fordulójában idegenben léptünk pályára a Csongrád megyei I-es Tiszasziget SE otthonában.

Tiszasziget:

Tiszasziget SE - Termálfürdő Tiszaújváros 1:3 (1:1)

A felnőtt csapatunkat erre a Magyar Kupa meccsre nem valószínű, hogy sokan elkísérték, hiszen a Szeged alatt található település nagyon messze van Tiszaújvárostól.
Megtörtént viszont korábban, hogy a nálunk megrendezett Halászléfőző fesztivál egyik Pestről érkező zsűritagja a GPS-e navigálását követve a Szeged melletti Tiszaszigetre érkezett meg Tiszaújváros helyett, így lemaradva a versenyről. Bennünket ma viszont nem tréfált meg semmi, viszont hosszú nap várt a csapatra, hiszen ha 1 órát veszünk az ideutazásra, majd 5 óra az út busszal, 2 órával számolunk az előkészületekre és a mérkőzésre is, akkor összességében is minimum 16-17 órás túrát kell túlélni a csapat legtöbb tagjának.

Aktuális ellenfelünk 6 fordulót követően vezeti a Csongrád megyei I-es bajnokságot, a mi csapatunk pedig a várakozásoktól picit elmaradva jelenleg a 10. helyen tanyázik. A szakvezetés a mérkőzésen sérülés miatt nem számíthatott Illés játékára, Hussein viszont kispadon kezdhetett végre.

A Herceg, Nagy P, Lippai, Papp, Pap, Molnár, Bussy, Orosz, Lipusz, Nagy D, Kertész kezdőcsapat, ha lehet így fogalmazni talán a legerősebb felállásában lépett pályára, csak a gólvágásban idén nem jeleskedő Faggyas hiánya és a kapuban lehetőséget kapó Herceg volt meglepetés ebből a szempontból.

Az első félidőben széllel szemben, kicsit önbizalomhiányosan és védekezésben nagyon mélyen játszottunk a szerény képességű, de a versenyfutásokat rendre megnyerő ellenfelünkkel szemben. Kertész góljával szereztünk vezetést, amit viszont a félidő vége előtt egy váratlan lövéssel egalizált a hazai együttes.

A második félidőben egy felső kapufán csattanó lövés okozhatott volna fejfájást, viszont Kertész második gólja eldöntötte a mérkőzést, Molnár hosszabbításban szerzett gólja pedig hab lett a tortán.