A veretlen otthonában sikerült győzedelmeskedni

Jó pályán, jó időben, fegyelmezett játékkal jó meccset játszottunk a Jászberény ellen a 11. fordulóban.

Jászberény: 250 néző

Jászberényi FC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 1:2 (1:1)
Gól: Csicsek, Nagy D.

Tóth Cs, Bokros, Gelsi, Lippai, Pap, Terdik, Burics, Hussein, Orosz, Bene, Csicsek,

Ellenfelünk eddig 22 pontot gyűjtött és a 2. helyen volt a forduló előtt, 6 győzelem mellett 4 döntetlent értek el, vagyis veretlenek voltak.

A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II. fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, Ózdon gól nélküli döntetlen után a DEAC csapatát 2-1 arányban múlták felül, Sényőn a csapat elszenvedte az első vereséget 3-2 arányban, majd 1-3 a BSE ellen és a múlt héten 1-2 a Hatvan ellen - vagyis zsinórban 3 vereség.

A kezdőcsapatba került Tóth M, Gelsi és Bene is, sérülés miatt hiányzó Tóth S, eltiltott pedig Lippai.
Az első félidőben nagyon hajtós és nyíltsisakos játékot játszott mindkét csapat. A Jászberény nagyon gyors és jó játékosokból áll, így ha néha vissza is álltak, rövid időn belül visszaszerezték a labdát. Sokkal több veszélyes helyzetet alakítottak ki, de a megszerzett vezetésüket sikerült Csicseknek egalizálni, így a félidőben egy jó meccsen döntetlen volt az állás.

A második játékrészben kiegyenlítettebb volt a mérkőzés, hogy feljavultunk vagy a Berény engedett le mindegy, de több helyzetet alakítottunk ki, mint ellenfelünk. Tény, hogy nekik is volt, de ma Bene nagyon könnyen került helyzetbe és többször is a kapus csak bravúrral tudott hárítani. Amikor már mindenki elkönyvelte az 1-1 pontot, akkor jött Nagy Dávid és óriási bombagólt lőtt.

Összességében idegenben mindig sokat ér a győzelem, de a Jászberény otthonában 3 vereség után ez egy hőstett.

A következő hétvégén vasárnap 13.30-as kezdettel a Cegléd látogat csapatunkhoz, majd 30-án szerdán 12.30-tól a MOL-FEHÉRVÁR csapatával MK mérkőzés következik.

A hónap utolsó hetében őszi szünet lesz, s várunk minden fiatalt a stadionba nézőként és labdaszedőként is, de rájuk szükség van a Cegléd és minden hazai mérkőzésen is.

Németh Gyula: Elsősorban szeretnék gratulálni a Tiszaújvárosnak, nagyon nagy melót tettek a győzelembe, nekünk az első félidőben maradt benne sok. A futball törvénye megint beigazolódott, mert a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát.
Jók: Lakatos G., Lakatos B.

Gerliczki Máté: Nagyon magas színvonalú mérkőzést játszottunk, rengeteg helyzet volt mindkét oldalon. Gratulálok minden pályára lépő és pályára nem lépő játékosunknak, mert hatalmas szívvel óriási győzelmet arattak. Németh Gyuszinak külön gratulálok, mert jó munkát végez és jó csapata van.
Jók: az egész csapat