Idegenben folytatódott a jó bajnoki rajt

Jó pályán és meleg időben győzelem az SBTC otthonában a 4. bajnoki fordulóban.

SBTC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 0:3 (0:1)

Herceg, Gelsi, Mahalek, Vasilijevic, Molnár M., Géringer L., Gönczi, Vitelki, Lőrincz, Gottfried, Bartusz

Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Cserék: Galambvári, Nagy D., Lehóczki, Kundrák, Pap, Benke, Tóth S., Bocsi, Bussy
Hiányzók: Erős, Tóth Cs., Horváth T.

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.
Köszönjük a szurkolóknak, akik elkísérték és buzdították a csapatot ezen a mérkőzésen is.

A hazai csapat az elmúlt szezonban 41 pontot szerezve a 16. helyen végzett, az előző bajnoki fordulóban az Egertől szenvedtek 4-0-ás vereséget, amíg mi nagyszerű játékkal Sényőt múltuk felül 3-1 arányban.
Ma nem állhattak a szakvezetés rendelkezésére: beteg nincs, sérült Erős, távol Tóth Cs. és Horváth T., eltiltott senki.

Az első félidőben többet birtokoltuk a labdát, jó iramot diktáltunk, de sajnos kapura veszélytelenek voltunk, bár a hazaiaknak sem volt helyzetük. Lőrincz korai kiválása picit zavart okozott, de a 45. percben Vitelki csodálatos szabadrúgás góljával sikerült megszerezni a vezetést.

A második játékrészben Bartusz révén hamar növeltük az előnyt, voltak helyzetek, lövések, majd picit kapkodtunk, de a végén Nagy Dávid magabiztossá tette a sikert.

Összességében idegenben mindig nehéz egy győzelemre éhes csapat ellen játszani, de ma biztos és megérdemelt csatát nyert csapatunk.

Jövő vasárnap pihenünk, majd szeptember elsején szerdán 16 órától a DVTK II. csapatát fogadjuk a 5. bajnoki fordulóban.

Lakatos Béla: A mérkőzés végeredménye kicsit túlzó a látottak alapján. A csapatunktól játékban és hozzáállásban többet kaptunk, mint amit az elmúlt fordulókban. Ezen a téren volt javulás, sajnos még az eredmény terén nem. Dolgozunk tovább, hogy mindez majd az eredménnyel is párosuljon. Gratulálok a Tiszaújvárosnak a győzelemhez.
Jó: Gazdag

Vitelki Zoltán: Nehéz meccsre készültünk és az is lett, bármennyire is mást mutat az eredmény. Az első félidei kissé visszafogott játék után, a második félidőben már megvolt a különbség. Nagyon jókor jött az első gól, még a szünet előtt, aztán második félidőben még több lehetőségünk volt. Gratulálok minden egyes játékosnak!
Jók: Vitelki, Herceg, Gelsi, Mahalek, Géringer