Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Jó időben és jó pályán döntetlen Putnokon a 8. bajnoki fordulóban.

Putnok, Várady Béla Sportközpont: 100 néző

Putnok VSE - Termálfürdő FC Tiszaújváros 1-1 (0-0)

Herceg, Gelsi, Vasilijevic, Lőrincz, Bocsi, Géringer, Vitelki, Bussy, Pap, Bartusz, Nagy D.

Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Cserék: Galambvári, Lehóczki, Kundrák, Benke, Gottfried, Horváth, Erős.

Hiányzók: Mahalek, Gönczi, Molnár, Tóth S.

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.

Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is elkísérték és buzdították a csapatot.

A vendég csapat az elmúlt szezonban 42 pontot szerezve a 15. helyen végzett, az előző bajnoki fordulóban az Egert múlták felül 3-1 arányban, amíg mi a Hidasnémetivel játszottunk 3-0-ás mérkőzést.

Az első félidőt is és térben pedig a középpályát nagyon uralta a hazai csapat. Több lövésük volt kapura, de nagy helyzet egy adódott, azt pedig Herczeg bravúrral hárította. Ha bátrabbak vagyunk, akkor a mi támadásainkban is lehetett volna több, illetve Papnak volt két fejese, amelyek kaput tévesztettek, így a félidő gól nélkül telt.

A második játékrészben kiegyenlítettebb volt a játék és kontrákból sokkal több lehetőséget alakított ki csapatunk. Bartusz egy ilyenből szerezte meg a vezetést a félidő közepén, de ahogy telt az idő erősödött a putnoki nyomás, mely a 83-ban góllá érett.

A meccs végén mindkét csapat nyíltan küzdött a győzelemért, inkább előttünk adódtak lehetőségek, de sajnos kimaradtak.

Összességében igazságos döntetlen született a mérkőzésen, mellyel megőrizzük veretlenségünket. A sérülteknek gyors felépülést kívánunk.

A 9. fordulóban szeptember 26-án 16:00 órától a Jászberény csapatát fogadjuk, majd sorrendben a bajnokesélyesek következnek majd, vagyis a DEAC és BKV ELŐRE.