Jó időben és jó pályán győzelem Jászberény ellen a 9. bajnoki fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Jászberényi FC 2 - 1 (1-1)

Herceg, Gelsi, Vasilijevic, Lőrincz, Bocsi, Vitelki, Géringer, Bussy, Pap, Bartusz, Gottfried

Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Cserék: Galambvári, Lehóczki, Kundrák, Benke, Horváth, Erős, Tóth S.

Hiányzók: Mahalek, Gönczi, Molnár M., Nagy D.

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.
Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.

A vendégcsapat az elmúlt szezonban 73 pontot szerezve a 3. helyen végzett, az előző bajnoki fordulóban az Egertől szenvedtek 1-0-ás vereséget, amíg mi a Putnokkal játszottunk 1-1-es döntetlent.

Az első félidő jó iramban kezdődött, majd nagyon sokat állt a játék. Amikor volt rá lehetőség próbáltuk a gyors támadásokat erőltetni, s egy ilyenből Bartusz révén meg is szereztük a vezetést, melyet a vendégek a félidő utolsó percében egy büntetőből egalizáltak.

A második játékrészben tovább folytatódott a harc a pályán, sok játékmegszakítással sérülések miatt. Csapkodó játékból helyzetek alakultak ki mindkét oldalon, voltak nagy védések, nagy helyzetek - melyek közül Bartusz ismét kihasznált egyet, így győztes mérkőzésnek örülhetett a hazai közönség.

Összességében, mivel jobban akartuk a győzelmet, így megérdemelt a 3 pont - illetve megmaradt a veretlenség is.

A 10. fordulóban október 03-án 15:00 órától a DEAC csapatához látogatunk, majd következik hazai környezetben az eddig hibátlan BKV ELŐRE.

Vitelki Zoltán: Egy jó csapatot sikerült legyőznünk. Simán benne volt más eredmény is a mérkőzésben, de vannak jó tamadóink, akik az ilyen szituációkban képesek eldönteni a találkozót. Még többet kell dolgoznunk, hogy gördülékenyebb legyen a játék. Gratulálok minden játékosnak.
Jók: Bartusz, Lőrincz, Herceg

Németh Gyula: Jó meccset játszottunk, nyerni szerettünk volna. Úgy nézett ki meccs közben, hogy ki is jövünk a gödörből, de egy nagy egyéni hiba eldöntötte a mérkőzést. Dolgozunk tovább, mert úgy gondolom, hogy nincs rossz csapatom. Gratulálok mindkét csapatnak.
Jók: Szőllősi, Asztalos, Erdős