Jó időben és jó pályán vereség a DEAC ellen a 10. bajnoki fordulóban.

DEAC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 5-0 (3-0)

Herceg, Gelsi, Vasilijevic, Lőrincz, Bocsi, Vitelki, Géringer, Bussy, Pap, Bartusz, Gottfried.
Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Cserék: Galambvári, Lehóczki, Kundrák, Benke, Horváth, Erős, Tóth S.
Hiányzók: Mahalek, Gönczi, Molnár M.

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.
Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon idegenben is buzdították a csapatot.

A hazai csapat az elmúlt szezonban 23 pontot szerezve a 20. helyen végzett az NB II-ben, az előző bajnoki fordulóban az Egert verték 3-0-ra, míg mi a Jászberénnyel játszottunk 2-1-es meccset.

Az első félidőt jól kezdtük, de rövid idő után jöttek a hibák, ebből a DEAC helyzetek és könnyű gólok, hirtelen kettő, majd a harmadik is, így nagyon nehéz helyzetbe került a csapat.

A második játékrészt is jól kezdtük, de az 55. percben jött a semmiből a negyedik gól, ami után már csak a hazaiakon múlt, hogy mennyi gólt szereznek a végéig. Az egyetlen pozitívum, hogy majd minden játékos az utolsó percig harcolt, küzdött, hajtott, de ez ma csak egy súlyos vereségre volt elég.

Összességében ma egy kapufára futotta a mi oldalunkon, míg sajnos nem tudtuk tartani Oliver Tochukwu Onyebuchi Toboy-t, de az igazság az, hogy ma a játék minden elemében is jobb volt a DEAC, így természetesen megérdemelten szerezték meg a 3 pontot.

A 11. fordulóban október 10-én 15:00 órától a DEAC-hoz hasonlóan ugyancsak bajnokesélyes BKV ELŐRE csapatával játszunk majd.

Sándor Tamás: Magabiztos és jó játékkal sikerült megnyerni ezt a fontos mérkőzést. További sok sikert kívánok a Tiszaújvárosnak!
Jók: az egész csapat

Vitelki Zoltán: Természetesen nem erre készültünk, nagy önbizalommal és hittel szerettünk volna játszani. Ez főleg az első félidőben abszolút hiányzott, ráadásul olyan szituációkból kaptunk gólokat, amik nem nagyon voltak ránk jellemzőek. Túlságosan is tiszteltuk az ellenfelet, így nem tudtunk eredményesek lenni.
A második félidőben volt némi pozitív változás, de ma csak ennyi volt bennünk sajnos.
Fontos meccsek jönnek, nem lógathatjuk a fejünket, holnaptól már a következő meccsre koncentrálunk.
Jók: senki