2-2-ig bírta a csapat a 60 perc emberhátrányt

Napos, hűvös időben, jó pályán vereség az Eger ellen a 13. bajnoki fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Eger SE 2-5 (1-1)

Herceg, Molnár M., Gelsi, Vasilijevic, Tóth S., Vitelki B., Benke, Bussy, Bartusz, Gottfried, Nagy D.
Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Cserék: Galambvári, Lehóczki, Erős, Pap, Géringer, Kundrák.
Hiányzók: Gönczi, Mahalek, Bocsi, Lőrincz, Horváth T.

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.
Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.

A vendég csapat az elmúlt szezonban 66 pontot szerezve az 6. helyen végzett az NB III Keleti csoportjában, az előző bajnoki fordulóban a Füzesgyarmattól kaptak ki 3-2 arányban, míg mi Kisvárdán kaptunk ki egymás után harmadik alkalommal sajnos.

Az első félidőt harcos, lendületes mérkőzés jellemezte, szép támadásokat vezettünk, de hátul többször is kinyíltunk sajnos. Gottfried révén megszereztük a vezetést, majd sajnos a 30. percben emberhátrányba kerültünk, s ki is egyenlített az Eger.

A második játékrészben nyílt sisakkal támadt mindkét csapat, sok helyzetet láthatott a közönség mindkét oldalon, de míg a vendégek gólra váltották azokat, mi sajnos a legtöbbet kihagytuk.

Összességében a 60 perc emberhátrány sokba került a mai napon, hiszen ez sorozatban a harmadik nyerhető meccs volt, melyet végül elveszítettünk.

A 14. fordulóban október 24-én vasárnap 13 órakor a Füzesgyarmatot fogadjuk.

Vitelki Zoltán: Nem olyan hőfokon játszottunk, ahogy kellett volna. Rengeteg hibával, sokszor dekoncentráltan. Döntetlen állásnál is nyerni szerettünk volna, mentünk előre, ezért hátul sokszor elfogytunk. Ez lett a vesztünk ma!
Jók Bartusz, Gottfried

Labancz Róbert: Jól kezdtük a mérkőzést, nekünk volt nagy helyzetünk, aztán egy eladott labdából gólt kaptunk. Utána végig élesebbek, koncentráltabbak voltunk, mint az elmúlt mérkőzéseken.