Megérdemelt, de küzdelmes győzelem

Napos, hűvös időben, jó pályán győzelem a Füzesgyarmat ellen a 14. bajnoki fordulóban.

Tiszaújváros Sportcentrum: 100 néző

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Füzesgyarmati SK 3-1 (2-1)

Herceg P, Molnár M, Vasilijevic N, Lehóczki B, Tóth S, Bussy D, Lőrincz P, Gottfried D, Bartusz, Pap Zs, Nagy D - Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Cserék: Galambvári G, Erős T, Géringer L, Vitelki B, Benke N, Horváth T
Hiányzók: Gönczi S, Mahalek M, Bocsi P, Kundrák M, Gelsi L
Gól: Nagy D, Pap Zs, Bartusz D

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.
Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.

A vendég csapat az elmúlt szezonban 72 pontot szerezve az 4. helyen végzett az NB III Keleti csoportjában, az előző bajnoki fordulóban elmaradt a mérkőzésük, azt megelőzően az Egert verték 3-2 arányban, míg mi az Egertől kikaptunk szerdán.
Az első félidőt jól kezdtük, jól játszottunk, gólt szereztünk, utána is mienk volt a kezdeményezés. Egy semmiből jött szabadrúgásból sikerült egyenlíteni viszont a vendégeknek, melyet követően viszont kiegyenlítődött a játék, de az eredmény nem változott.

A második játékrészben ismét jól kezdett a csapat, de még döntetlen állásnál volt a vendégeknek egy nagy helyzetük, melynél a kapufa mentett. Ezt követően viszont jött a vezető gól, majd a győzelmet sikerült egy harmadik góllal végérvényesen bebiztosítani.

Összességében jobban akart, jobban koncentrált ma a csapatunk, így megérdemelt győzelmet arattunk.

A 15. fordulóban október 31-én vasárnap 13 órakor Hajdúszoboszlóra látogatunk.

Vitelki Zoltán: Lélektanilag nagyon fontos mérkőzés volt, amibe minden egyes játékos az utolsó energiatartalékait is bele tette, kompakt volt a védekezésünk, viszonylag gyorsak voltak az átmeneteink és rúgtunk 3 gólt. Én azt gondolom, hogy megérdemelt győzelmet arattunk.
Jók az egész csapat

Szabados Tamás: Látszódott a két csapaton a mentális különbség, amiért szégyellem is magam. A hazaiak nagyon rajta voltak a mérkőzésen, és nagyon meg akarták nyerni. Amit mi kihagytunk, ők berúgták, ezért gratulálok nekik.

Jók: Achim Á., Sorin