Jó meccsen vereség a bajnokesélyestől

Napos, de hűvös időben, jó pályán vereség a KBSC ellen a 16. bajnoki fordulóban.

Tiszaújváros, Sportcentrum: 150 néző

FC Tiszaújváros - KBSC 0-3 (0-2)

Herceg, Molnár M., Gelsi, Vasilijevic, Lőrincz, Bussy, Géringer, Pap, Bartusz, Tóth S., Gottfried.
Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Cserék: Galambvári, Benke, Lehóczki, Kundrák M.
Hiányzók: Gönczi, Mahalek, Bocsi, Erős, Nagy D., Vitelki B., Horváth T.

A mérkőzés a hatályos szabályozás szerint oltással rendelkező nézők előtt került megrendezésre.
Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.
A vendégcsapat az elmúlt szezonban 33 pontot szerezve az 18. helyen végzett az NB II-ben, az előző bajnoki fordulóban az Egert verték 3-1 arányban, míg mi a Hajdúszoboszlót múltuk felül.

Az első félidőt a jobb oldalunk gyengélkedésével kezdtük, mely két gyors bekapott góllal járt sajnos. Mezőnyben talán picit jobban játszottunk ezt követően, de sajnos szépíteni nem sikerült.

A második játékrészben folytatódott a jó játékunk, de picivel több hibánk volt, s több kihagyott helyzet és kapufa után kaptunk egy harmadik gólt, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Barcika ki is hagyott még több nagy lehetőséget is.

Összességében jó mérkőzést játszott egymás ellen a két vegyész csapat, s a hosszabb kispad sokat jelentett ma a vendégeknek. Sok sikert kívánunk a bajnokság megnyeréséhez!

A 17. fordulóban november 14-én vasárnap 13 órakor Békéscsabára látogatunk.

Vitelki Zoltán: Természetesen papíron a Barcika volt esélyesebb, jó keretet hoztak össze, sikerült jó játékosokat igazolni. Nem mindig volt ez így! Mi viszont fel tudtuk venni velük a kesztyűt, bár a gyorsan bekapott 2 gól rányomta bélyegét a játékra, futnunk kellett az eredmény után. Ettől függetlenül tudtunk dominálni, megvoltak a lehetőségeink, valahogy ma nem sikerült a végjátek. Összességében az eredménnyel nem, a játékkal nagyjából elégedett vagyok. Még nagyobb önbizalomra és koncentráltságra van szükség, hogy sikeresek legyünk.
Jók: Herceg, Gelsi, Gottfried, Lőrincz

Varga Attila: Kiegyenlített mérkőzés volt, mi jöttünk ki jobban a fordulópontokból. Ma a küzdelemről szólt teljesítményünk és nem a minőségről.
Jók: Úr, Dvorschák, Szemere, Nagy.