Parázs végjáték, a 95.-ben kapott góllal kaptunk ki

Jó pályán és jó időben vereség a 29. bajnoki fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - DEAC 1-2 (0-1)

Galambvári, Lehóczki, Mahalek, Nagy P., Bocsi, Gelsi, Gönczi, Tóth S., Bartusz, Nagy D., Vitelki B.
Cserék: Bussy, Géringer, Erős, Molnár M., Vasilijevic, Horváth T., Pap, Gottfried.
Sérült: Benke
Eltiltott: Lőrincz

Köszönjük a szurkolóknak, akik a mai napon is buzdították a csapatot.
Köszöntjük a Zsolt, Gyula és Tibor nevű szurkolóinkat, s külön köszöntöttük ezen mérkőzés előtt a most 70 éves Bakos Tibibá szurkolónkat, aki a csapat KIT MANAGER-e is egyben.

A vendég csapat a bajnokságban jelenleg a 2. helyet foglalja el a tabellán, ősszel csúnya 5-0-ás vereséget szenvedtünk ellenük.

Az előző bajnoki fordulóban Egerrel szemben 2-0 arányú győzelmet arattak, míg mi Jászberényben 1-1-es döntetlent játszottunk.

A keretből ma Benke sérült, Lőrincz P. eltiltott, így ők nem álltak a szakvezetés rendelkezésére.
Az első félidő taktikailag fegyelmezett játékot hozott, de a becsúszott hibát azonnal bűntette a DEAC, sajnos mi pedig még lehetőségig sem jutottunk.

A második játékrészben fokozatosan javultunk a cserékkel akaratban, sajnos Bussy sérülését követően 20 percet emberhátrányban játszottunk, egy büntetőből sikerült az egyenlítés. Ezt követően szívből harcoltak a játékosok, de a végén sajnos bevették a hálónkat.

Összességében a vendégcsapat győzelme megérdemelt, de a csapatunkat dicséret illeti, a vendégeknél a sportszerűtlenségekre viszont nincs bocsánat.

Jövő szerdán 13-án 16 órakor a BKV-nál vendégszerepelünk, majd vasárnap 17-én 17 órakor Kisvárda II. csapata érkezik hozzánk.

Hajrá Újváros!

Vitelki Zoltán: Stabil védekezésből indultunk ki és ez működött is. Stabilak voltunk és kompaktak. Ennek ellenére hátrányba kerültünk. A második félidőben teljesen megérdemelten sikerült kiegyenlítenünk, majd létszámhátrányban hihetetlen munkát végzett a csapat, folyamatosan nyomás alatt voltunk. Ennek ellenére nem sikerült a pontszerzés, amit mindenképpen megérdemelt volna a csapat. Nehéz hét áll előttünk.
Jók: Galambvári, Nagy D., Gelsi, Nagy P.

Spitzmüller István (csapatkapitány): Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Egy fantasztikusan előkészített pályán játszottunk. Az első félidőben sikerült vezetést szereznünk, a második félidőben támadóbb szellemben jött ki a hazai csapat és egy tizenegyesből egyenlíteni is tudtak, ezután újra visszaálltak. A végére tudtunk ritmust váltani és egy játékosunk elé pattanó labdából megszületett a győztes gólunk. Megérdemelten nyertünk, mert több helyzetünk volt.

Jók: az egész csapat.