Utánpótlás csapatainknak is megkezdődött a bajnokság

Az elmúlt hétvégén 3 utánpótlás csapatunk lépett pályára, az ellenfelek a Gesztelyi FC, az SBTC és az Ózd VSE utánpótlás csapatai voltak.

Eredmények és edzői értékelések:

U19

FC Tiszaújváros - Gesztelyi FC SE 4-1 (1-1)

Gól: Illés D. (2), Emődi M. (2)

Vámosi Csaba: Sajnos két egyéni hiba után 20 perc után ember- és gólhátrányba kerültünk. A kiállítás helyre rakta a fejeket és elkezdtünk futni és focizni. Sikerült is egalizálni az állást.

Szünetben cseréltem és ez jó húzásnak bizonyult, mert sokkal gyorsabbak és labdabiztosabbak voltunk a pálya közepén. Igazi csapatként, egymásért küzdve, harcolva és rengeteget futva sikerült megfordítani az eredményt.

Minden játékosom hozzátett, hogy ma győztesen hagyjuk el a pályát, erre lehet alapozni. Pici hiányérzetem van a kihagyott helyzetek miatt, és amiatt, hogy nem tudjuk jól kihasználni a két gyors szélsőnket.

U16

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Salgótarjáni BTC 1-2 (0-2)

Gól: Novák Milán

Susánszki László: Vendégül láthattunk egy kellemes ellenfelet vasárnap kora délután. Nem igazán puhatolózott egyik csapat sem, az első pár perc állandó rohanásból állt mindkét fél részéről, igaz mi igyekeztünk passzjátékot kialakítani, míg ellenfelünk folyamatosan védővonalunk mögé ívelgette a zsugát a gyors támadóiknak.
A fejvesztett hajszából kijöttek a hiányosságaink: keveset beszélünk még egymásnak, tolódásban s helyezkedésben lemaradások és elcsúszások keletkeztek. Ezekből adódott két rövidzárlat: előbb egy öngól, majd egy pontrúgásból üresen hagytunk egy embert, aki kapásból meglőtte pályafutása eddigi legszebb gólját.

A 0-2 után is mindent elkövettünk, mezőnyben többet volt nálunk a labda, az egyéni kapkodás - egyérintő - juttatta az ellenfelet labdához mindösszesen. Félidőben igyekeztünk mindent megbeszélni, rendet tettünk a fejekben és keményen beleálltunk a második játékrészbe.
Ellenfelünk hamarabb kezdett fáradni, a srácokat pedig vitte a szívük és az akaratuk is. Folyamatosan dolgoztuk ki a helyzeteket, tudtunk egy az egyben betörni az ellenfél boxába. A 67. percben szépítettünk is, de sajnos egy remek játékos kidőlt a sorainkból sérülés miatt. A váratlanul jött szituáció következtében 5 percig emberhátrányban játszva is a
mi akaratunk érvényesült! Cserét követően teljes nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, labdakihozatalaik csak fáradtságunknak köszönhető pillanatnyi lemaradásokból sikerültek. Az utolsó percekre felvállaltuk az all-int, 3 védőnk is 1:1-ben maradt hátul. Sajnos a pontszerzés nem sikerült, de emelt fővel jöhettünk le a pályáról.

Büszke vagyok a srácokra, az utolsó pillanatig hajtottak és megtettek minden tőlük telhetőt. Mielőbbi gyógyulást kívánunk Novák Milánnak és Kovács Milánnak!
Jók: az egész csapat