Az NB III. Észak-Keleti csoport 17. fordulójában a DVTK II. ellen játszott a csapatunk.

DVTK II. - Termálfürdő FC Tiszaújváros 4-3 (4-2)

Gól: Nagy D. 3

Herceg P., Farkas M., Papp F., Ivánka P., Tóth S., Varjas L., Tóth B., Valkay R., Vitelki B., Oláh B., Nagy D.
Vezetőedző: Vitelki Zoltán

Cserék: Csúri B., György K., Kollár M., Vajda C., Géringer L., Lehóczki B.
Eltiltott: - / Sérült és beteg: Elek M., Lőrincz P., Bussy D., Garda D., / Távol: Erős T.

Köszönet a szurkolóinknak, akik ma is buzdították csapatunkat.
Az időjárás és a pálya is a késő őszi időpontnak megfelelően nedves és hűvös volt.
Az előző bajnoki fordulóban mi a Tiszafüreddel játszottunk döntetlent, míg mostani ellenfelünk a DVSC II-vel remizett.

Az első félidőben jól kezdtünk, vezettünk 2-0-ra 15 perc alatt, majd a fiatalok és a játékvezető pillanatai következtek. Sajnos 4-2 nem ide eredménnyel fordultunk. Aki látta sem hiszi, hogy ilyen van, velünk ez is megtörtént. Tény, hogy a negyedik gólt egyértelmű szabálytalanság előzte meg, szégyellheti magát a sportárs, hogy nem látta.

A második játékrészt megnyertük 1-0-ra, de kikaptunk, így a negyedik gól előtti játékvezetői hiba döntően befolyásolta a mérkőzés eredményét. A diósgyőri fiatalok a második félidőben csak az időhúzásra koncentráltak, a hosszabbítás pedig 4 perc lett, biztos fázott és újra és újra a sporttárs. Érdekességképpen a hazai kispad az első 15 perc kivételével csendben volt, vajon miért?

Összességében magunkkal kell foglalkozni, a mérkőzés nem 15 percig tart és mindenkire szükség van a sikerhez, ebből a meccsből is lehet és kell tanulni, de ez érvényes kell legyen a játékvezetőre és segítőire is.
A következő, 18. fordulóban már tavasszal március 3-án a Putnokot fogadjuk.

Köszönet minden egyesületi kolléga, segítő és támogató munkájáért.

Mindenkinek jó pihenést és kellemes ünnepeket kívánunk!

Szamosi Tamás: Ez egy kaotikus mérkőzés volt, ugyanakkor a csapat erejét mutatja, hogy 0-2-ről visszajöttünk, és megfordítottuk az állást. Nagy nagy győzelmet arattunk, gratulálok a csapatnak. Ez nagyon rendben volt.

Vitelki Zoltán: Ez egy borzasztó mérkőzés volt, annak minden előnyével és hátrányával. Voltak olyanok, akik főszereplőve akartak válni, valakinek sikerült, valakinek nem, vagy csak egyszerűen nem volt karakter, hogy ki merjen emelkedni a mezőnyből. 0:2 után egy kicsit más vitte el a fejünket, nem a játékra koncentrálunk, emiatt az NB1-es visszajátszók vezérletével kaptunk is 3 gólt. Hozzá kell tennem, hogy a hazai csapatnak így sem volt nagyon kidolgozott helyzete, ellentétben velünk, 3- 4 is.

Valahogy aztán más irányt vett a foci és nem erről kellene, hogy szóljon. Pontosan az az ember volt mentálisan a leggyengébb, akinek határozottságával ki kellett volna emelkedni. De ismét csak közhelyeket puffogtatok. Nem ezen múlott? De, ezen is múlott. Persze, nem erre fogjuk, mert be kell rúgni a helyzeteket, úgy kell koncentrálni a pontrúgasoknál, mintha az életed múlna rajta... stb.

Összességében nagyon sok mindennel küzdöttünk ebben a szezonban. Egy kicsit elfogytunk a végére, volt, aki cserben is hagyta a csapatot, de akik velünk voltak, azok beleadtak mindent. Nem rossz ez a pozíció, ahol vagyunk, bár sűrű a mezőny, de tavasszal szeretnénk kiugró teljesítményt produkálni. Sok megszerezhető pont bent maradt, több mérkőzés volt, amiben több volt, ha csak az utolsó 3 mérkőzésre gondolok, akkor van hiányérzetem.

Köszönöm a klub dolgozóinak, vezetőinek a segítséget és támogatást, a stábnak és a csapat körüli embereknek a közös munkát. Köszönök mindent a csapatnak, minden egyes játékosnak.
Azoknak a szurkolóknak, akik nem csak a jóban, hanem a rosszban is mellettünk voltak.
Mindenkinek jó pihenést, kellemes ünnepeket!
Jók: Nagy D., Papp F., Tóth S., Farkas M.