Termálfürdő FC Tiszaújváros

Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

"Aranyos" futsalosok

Szombaton Tiszaújvárosban a B-A-Z megyei futsal tornán az előkelő első helyezést szerezte meg Bán András csapata.

Edzői értékelés:

Kétszer 4 csapatos csoportokra osztották a szervezők a mezőnyt. Ahol mi a „B” csoportban kaptunk helyet a Sárospataki USI, Bódva-Völgyi TE, Alsózsolcai KSC csapatai társaságában. A sorsolás pillanatában két ismeretlen és egy ismertebb csapat társaságába kerültünk, ennek folyamán nagy kihívással szembesültünk. Az első mérkőzésünket játék nélkül nyertük, ugyanis a Sárospatakiak busza lerobbant és csak később érkeztek meg. Ezek után mérkőzéshiányban játszottuk a második mérkőzésünket a Bódva-Völgyi TE ellen, akiket magabiztos játékkal öt- nullára legyőztünk. A harmadik mérkőzés következett, az addig veretlen Alsózsolca ellen, ami a csoportelsőségről döntött. Az első perctől kezdve hatalmas akarattal és elszántsággal, esélyt nem adva játszottak a fiúk és magabiztos három – nullás sikert aratva jutottak a döntőbe.

Eredmények a csoportkörben.
Sárospataki USI - Tiszaújváros 0:3
Tiszaújváros - Bódva-Völgyi TE 5:0 Gól: Hártó P, Ferencsik S.(2), Ferencsik B. (2)
Alsózsolcai KSC – Tiszaújváros 0:3 Gól: Illás D.(2), Szmicsek L.
Végeredmény:

1. Tiszaújváros 6 pont
2. Alsózsolca 4 pont
3. SUSI
4. Bódva- Völgyi TE 0 pont

Az „A” csoport tagjai és egyben végeredmény.
1 Cigánd SE 6 pont
2 Népkert Volán SE 4 pont
3 Tiszakeszi KÜSE 2 pont
4 Bükkábrány SC 0 pont

Döntő:

Tiszaújváros FC - Cigánd SE 2 : 1 Gól: Ferencsik S. Ferencsik B.

A döntő mérkőzéshez kapott gól nélkül jutottunk el, és ezt a sorozatot nem akartuk megszakítani. Ellenben a Cigánd csapatával, aki ezt nem így gondolta. A jó erőkből álló ellenfelünk a kezdést követően három perc elteltével betalált a kapunkba. Ezzel megkaptuk a tornán az első és egyben utolsó gólunkat. Rövid zavar után óriási erőket mozgósítva összeszedte magát a csapat és megfordította a mérkőzést.
Figyelemre méltó a csapat egész tornán elért összeredménye 13 rúgott és mindössze 1 kapott gól. Kiváló teljesítmény!!

Az ARANY(os) csapat tagjai: György Kristóf, Berecz Gyula, Ferencsik Bálint, Ferencsik Soma, Illés Dávid, Illés Róbert, Hártó Péter, Szmicsek Levente.

Bán András: A tornagyőzelmünknek köszönhetően tovább jutottunk és képviselhetjük megyénket illetve városunkat a következő fordulóban. A soron következő mérkőzések már oda visszavágós rendszerben történnek. Mindent megteszünk a jó szereplés érdekében.

Labdarúgó napközis nyári tábor - Jelentkezz most!