Pap győztes gól, csapat 4. hely, Bussy 150. meccs

A bajnokság utolsó fordulójában hazai pályán fogadtuk a Cigánd SE együttesét, és Nagy Dávid, valamint Pap Zsolt 94. percben szerzett találatával megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Cigánd SE 2:1 (1:0)

Gól: Nagy D., Pap Zs.

Tiszaújváros: 350 néző

Gyászszünettel és megemlékezéssel kezdődött a mérkőzés a közelmúltban elhunyt Bodzsár Ferenc korábbi labdarúgó, id. Bán András up edzőnk édesapja, Lukács János korábbi játékos és korábbi elnök, Hegedűs Zoltán gyúrónk édesanyja, illetve Kovács Ferenc korábbi Magyar válogatott játékos és legendás edző emlékére. Emléküket Tisztelettel őrizzük!

Az utolsó fordulóra mind a Cigánd, mind a Tiszaújváros csapata, vezetői és játékosai is nyugodtan, felszabadultan készülhettek, hiszen a presztízsen kívül óriási tétje nem volt a mérkőzésnek. Kicsi volt ugyanis az esélye annak, hogy a Putnok vereséget szenved a kiesés elől menekülő Balassagyarmattól, mely extrém esetben egy esetleges nagyarányú Tiszaújvárosi győzelem esetén viszont a harmadik helyet is megszerezhette volna csapatunk.

Az időjárás a mérkőzésre ugyan újra teljesen elromlott, viszont a korábbi sérült játékosok közül többen is meggyógyultak, így mindenképpen egy jó mérkőzésre számíthattak a kilátogató fanatikus szurkolóink. A nézőszám a rossz idő ellenére is jóval több volt, mint szokott, talán többen is kíváncsiak voltak Bussy Dávid 150. Tiszaújváros mezben lejátszott mérkőzésére is, melyet jó lett volna góllal megkoronázni, ami nem sikerült, de majd talán a 200-on!

A félidőben a Castello ajándék utalványok sorsolása és a tizenegyes rúgó verseny mellett egy nagyon kedves felajánlásnak köszönhetően a labdaszedő gyerekek között egy 2018-as VB labda is kisorsolásra került, a felnőtt játékosok aláírásával együtt - köszönjük szépen.

Egy jó kis hajtós mérkőzést láthatott a közönség, amelyen csapatunk nagyon sok gólhelyzetet hagyott ki, a vendégek a döntetlenre játszottak és folyamatosan húzták az időt, különösen az utolsó 10 percben. Számításuk nem jött be, hiszen a meccs végén ifj. Pap Zsolt nagyon szép gólt szerzett és így csapatunk megérdemelten szerezte meg a győzelmet és a bajnokságban a 4. helyezést. Hiányérzetünk lehet egy-két mérkőzéssel kapcsolatosan, de összességében a 4-8. helyek valamelyikének megszerzése volt a cél, mely teljes mértékben teljesült.

Köszönjük szurkolóink egész éves biztatását, a támogatóink, kiemelten a fő támogató Tiszaújváros Önkormányzatának támogatását, a társadalmi munkában működésünket támogató segítőket, munkatársakat és dolgozókat is. Gratulálunk az elért sportsikerekhez az utánpótlás és felnőtt csapatok esetében is. A nyári szünetre mindenkinek jó pihenést kívánunk, habár a jövő hét végén a Sportfesztivál keretén belül lesznek még strandfoci, utánpótlás és öregfiúk tornák is, ahová mind szombaton és vasárnap is várjuk kedves szurkolóinkat.

Gerliczki Máté:  Jól játszottunk és teljesen megérdemelten nyertünk ma és szereztük meg a negyedik helyet, amelyet nagyon szép eredménynek tartok. Köszönjük az Önkormányzat egész éves támogatását. Köszönöm az Elnökség bizalmát és munkáját, a stábom és játékosaim profi hozzáállását és hitét, valamint lelkes szurkolóink támogatását. Személy szerint had köszönjem meg feleségemnek és kisfiamnak, hogy rengeteget kell nélkülözniük és mégis mindenben támogatnak. Nagyon jó csapatunk van, de arra törekszünk hogy a jövő évi még jobb legyen.

Jók: az egész csapat

Prisztács Tamás, erőnléti edző: Gratulálok a Tiszaújvárosnak, sajnos nem bírtuk az utolsó percekben ránk nehezedő nagy nyomást. A hazaiak megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Jók: Répási, Szőllősi, Szegedi