Győzelem Debrecenben

Jól kezdtük a mérközést és a tavaszt is, hiszen a bajnokság 17. fordulójában két gólos győzelmet arattunk a DEAC csapata ellen, így 25 ponttal helyet is cseréltünk a tabellán.

Debrecen, 150 néző
Debreceni EAC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 0:2 (0:2)

Jegyzőkönyv megtekitése>>

Tóth, Bokros, Papp, Pataki, Pap, Burics, Molnár (Hussein), Csicsek (Orosz), Tóth S, Nagy D, Kertész
Gól: Pap, Nagy D

A télen érkező Csicsek, Pataki és Bokros mellett a szurkolók nagy örömére a saját nevelésű 16 éves Tóth Simon (ma első alkalommal) és a 20 éves Pap Zsolt is a kezdő csapatban kapott helyet.

Az első félidő legelején Pap gyorsan meg is hálálta a bizalmat és kilőtte a hosszú alsót, majd a 9. percben Nagy Dávid is betalált. Ezt követően öreguras mérkőzésen, ha koncentráltabbak vagyunk a kapu előtt, akkor az első félidő még 4-5 gólt is hozhatott volna, ellenfelünk pedig csak pontrugásból volt veszélyes.

A második játékrész sokkal lendületesebb volt, az ellenfélnél beállt Sidibe és Bucz is. Rögtön az elején Tóth védett óriásit, később viszont a mi csapatunk vezetett újabb és újabb támadásokat. Nagyon sok szabálytalanság tarkította a mérkőzést, sajnos két sérülés miatt cserélnünk is kellett.

Összességében nagyszerű győzelmet arattunk, hiszen a DEAC csapatának játékoskerete nagyon erős NBIII-as szinten, Nagy Z, Máté, Kiss, Nagy R, Ramos, Spitzmüller és Sidibe is NB I-es tapasztalattal rendelkezik.

A 18. fordulóban hazai környezetben a bajnokesélyes Szolnoki MÁV csapatát fogadjuk.

Sáfár László:

Gerliczki Máté: Sok szurkolónk elkísért minket Debrecenbe, nekik biztos van hiányérzetük a rengeteg kimaradt ziccer miatt, nekem viszont egyáltalán nincs. Nagyon jól játszott a csapat és teljesen megérdemelten nyertünk. Külön gratulálok Tóth Simonnak, aki 16 évesen játszotta végig első felnőtt mérkőzését. Tette ezt alanyi jogon szimplán azért, mert nagyon tehetséges és alázatos. Szép jövő előtt áll.
Jók: az egész csapat.