Hétvégi utánpótlás eredmények

Utánpótlás csapataink hétvégén és hét közben is pályára léptek, a Balmaz FC Olasz Focisuli és a Felsőzsolca csapataival mérkőztek meg.

Eredmények és edzői értékelések:

U19

2019.04.17.  Balmaz FC Olasz FS - FC Tiszaújváros 2:1 (2:1)

Gól: Bányász J.

Jegyzőkönyv>>

Czerva Zoltán: A mai mérkőzésen végig egyenrangú ellenfelei voltunk a tabella második helyezett csapatának. A védekező játékunk végig megfelelő volt, egy két kisebb hibától eltekintve. Az első félidőben még a támadójátékunk, a kontrajátékunk is gondot okozott a hazaiaknak. A végére elfáradtunk, és nyomás alatt játszottunk, ezért a hazaiak győzelme megérdemelt.

Jók: az egész csapat

2019.04.23.  FC Tiszaújváros - BTE Felsőzsolca 1:5 (0:2)

Gól: Molnár M.

Czerva Zoltán: Az első félidő teljesen elfogadható volt, megint csak a védekező játékunk érdemel dicséretet. A második félidő 10. percétől sajnos fizikailag elfogytunk, a tabella harmadik helyezett csapata felőrölt bennünket. De ez teljesen természetes, hiszen a futball is, mint a többi sportjáték elsősorban az edzésmunkára épül, így míg ellenfelünknél kb. 15 játékos rendszeresen heti 4 edzésen vesz részt, addig nálunk a többség (6-7 fő) max. heti egy alkalommal.
Az ellenfél sajnos ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Jók: Molnár M, Balla, Galambvári

U17

2019.04.17.  Balmaz FC Olasz FS - FC Tiszaújváros 7:1 (5:1)

Gól: Váradi L. (öngól)

Hágen Zsolt: A leendő bajnok otthonában tisztességes eredményt akartunk elérni, ami nem sikerült, mert a komoly játékerőt képviselő hazaiak nem szoktak esélyt adni az ellenfeleiknek. Számunkra pozitívum, három U15-ös korosztályú játékosnak is tudtam jelentős játékidőt adni a mérkőzésen, amivel mindhárman élni is tudtak, jó teljesítményt nyújtottak. Kedden rangadót játszunk a bronzéremért, a legjobb tudásunk szerint készülünk a rendkívül fontos összecsapásra.

2019.04.23.  FC Tiszaújváros - BTE Felsőzsolca 1:3 (1:3)

Gól: Kovács K.

Hágen Zsolt: Csak dicsérni tudom a csapatomat, mert jobban játszottunk az ellenfelünknél, többet birtokoltuk a labdát, több helyzetünk volt, többet mutattunk a futballból a bronzérem sorsát nagymértékben befolyásoló rangadón. A vereségünket a kritikán aluli kapusteljesítmény okozta, az utolsó pillanatig domináltunk a mérkőzésen, törekedtünk, hogy kijavítsuk a súlyos hibákat, ám ma ez nem sikerült. Sportemberhez méltóan viseltük a számunkra fájó vereséget, a kapusunk - aki hosszú kihagyás után védett újra - tudja, és érzi a felelősségét, társai is vigasztalták, hogy mielőbb dolgozza fel a történéseket. A remény ugyan még él a számunkra, hogy a terveink szerint fejezzük be a bajnokságot, de már nem csak a mi kezünkben van a sorsunk...

Jók: Ónodi, Porkoláb, Kovács, Tóth S., Balogh Sz.

U15

FC Tiszaújváros - Balmaz FC Olasz FS 1:3 (1:2)

Gól: Tarnóczi B.

Császár Zoltán: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hiszen már az első percben megszereztük a vezetést. Az ellenfél egyenlítése után, több ziccert is elhibáztunk. Majd egy véleményes büntetővel ellenfelünk megfordította a mérkőzést. A mérkőzésen nagyon sok ziccert hibáztunk. Egy ilyen ellenfél ellen ez nem fér bele. Így a tavaszi veretlenségünk megszakadt. Azonban az összkép alapján a döntetlen simán benne volt a mérkőzésben. Gratulálunk a Balmazújvárosnak a bajnoki cím megnyeréséhez! A kitűzött célunkat el fogjuk érni!

U14

FC Tiszaújváros - Balmaz FC Olasz FS 0:7 (0:5)

Császár Zoltán: Az eredmény egyértelműen mutatja, hogy az ellenfél előrébb jár. Azonban az első két mérkőzésünkön tíz gól fölött kaptunk, most már kijöttünk hétből. Mind a két csapatnak mások a lehetőségei és a céljai is. A Balmaz elérte a célját, mivel megnyerték a bajnokságot, amihez természetesen gratulálunk! Megérdemelték! Azonban mi is el fogjuk érni a célunkat! Most jönnek azok a mérkőzések melyeken meg kell mutatnunk, hogy mi is tudunk jól és eredményesen futballozni! Mielőbbi gyógyulást kívánunk Bodnár Viktor sérült játékosunknak!

Jók: Dudás G, Orosz D.