Közel sem kötelező győzelmet arattunk

Jól pályán, jó időben, fegyelmezett játékkal jó meccset játszottunk a Cegléd ellen a 12. fordulóban.

Tiszaújváros: 250 néző

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Ceglédi VSE 1:0 (0:0)

Tóth Cs., Bokros, Gelsi, Lippai, Pap, Bene, Burics, Hussein, Orosz, Molnár, Nagy D.

Ellenfelünk eddig 23 pontot gyűjtött és a 2. helyen volt a forduló előtt, 7 győzelem mellett 2-2 döntetlent és vereséget szenvedtek el.

A mieink a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II. fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, Ózdon gól nélküli döntetlen után a DEAC csapatát 2-1 arányban múlták felül. Sényőn a csapat elszenvedte az első vereséget 3-2 arányban, majd sorozatban 1-3 a BSE és 1-2 a Hatvan ellen is vereség. A múlt héten idegenben viszont Jászberényben sikerült 2-1-es fantasztikus győzelmet aratni.

A kezdőcsapatba került Molnár és Nagy Dávid is, sérülés miatt hiányzott Tóth Simon, eltiltott pedig Csicsek.

Az első félidőben taktikus, közepes iramú játékot láthatott a közönség. Az előző szezonban még NBII-es ellenfelünk se nem gyorsabb, se nem ügyesebb nem volt, sőt az első 20 percben irányítottuk a meccset és helyzeteket alakítottunk ki, azt követően pedig inkább mezőnyjáték jellemezte a mérkőzést.

A második játékrészben még taktikusabb játék zajlott a pályán, a kapuk még kevésbé forogtak veszélyben, bár ha az utolsó negyed órában az utolsó passzok pontosabbak lettek volna, akkor akár több góllal is nyerhettünk volna.

Összességében a mi csapatunk állt közelebb a győzelemhez, s Orosz “bomba passza” gólt és győzelmet ért!

A következő hétvégén vasárnap 13.30-as kezdettel az ESMTK-hoz látogat csapatunk, viszont előtte 30-án szerdán 12.30-tól a MOL-FEHÉRVÁR csapatával Magyar Kupa mérkőzés következik.

Gerliczki Máté: Magas szinten kellet játszanunk ahhoz, hogy ez ellen a Cegléd ellen uralni tudjuk a mérkőzést. Nagy helyzeteink nem voltak, de rengeteget tettünk a gólért ami a végén érkezett. Gratulálok a játékosaimnak, hogy 3 vereség után 2 ilyen rangadót sikerült behúzni, ami igazán nagy bravúr.
Jók: az egész csapat

Schőn László: Rangadót játszottunk, ahol a Tiszaújváros többet a győzelemért, még ha egy öngóllal is, de megérdemelten nyertek.
Jók: senki