"A szurkoló bennünk van", a MOL Petrolkémia pedig Tiszaújvárosban

Jó időben, jó pályán, a MK 7. fordulójában Magyarország egyik legjobb csapata ellen a földön jártunk, egy élménnyel gazdagodtunk, melyet köszönünk.

Tiszaújváros: 700 néző
Termálfürdő FC Tiszaújváros - MOL Fehérvár FC 0:3 (0:1)

Herceg, Burics, Lippai, Gelsi, Pap, Terdik, Bussy, Hussein, Kulcsár, Bene, Csicsek.

Ellenfelünk az NB I-ben 10 fordulót követően hét győzelem, egy döntetlen és kettő vereség mellett jelenleg listavezető, míg az elmúlt szezonban a 2. helyen végeztek.

Idén a Magyar Kupában eddig az Eger csapatán léptek túl, tavaly a bennünket búcsúztató Honvéd ellenében sikerült Magyar Kupagyőzelmet ünnepelniük.

A Termálfürdő kezdőcsapatába picit meglepetésként került be Bussy és Kulcsár, s összességében kevés védekező beállítottságú játékossal álltunk fel, a szakvezetés természetesen a hétvégi bajnokira koncentrál. A Fehérvár nem vette félvállról a mérkőzést és jó erőből álló csapattal érkeztek a Sportcentrumba, a kezdőben kapott helyet Elek, Nego, Hodzic, Pátkai, Musliu és Futács is.

A múlt évben a 8. fordulóban a Budapest Honvéd állta utunkat, előtte ugyancsak a 8. fordulóban a Békéscsaba, megemlítendő, hogy a 7. fordulóban az NB I-es Swietelsky Haladás elvérzett Újvárosban.

A 2015/16-os kiírásban az oda-visszavágós szakaszban az Újpest FC volt a végállomás számunkra, előtte a Mezőkövesd Zsóry, előtte a Szeged 2011, az előtt pedig a Vác úgy, hogy egy körrel korábban az akkor NB I-es PMFC-t 2-1-re vertük meg - tehát azért néha a lehetetlen is megtörténik.

Az első félidőben nyílt sisakos játékkal, biztos védekezéssel leptük meg nagynevű ellenfelünket. Jól játszottunk, voltak helyzeteink és többször is csak szabálytalanul tudtak megállítani bennünket. Sajnos egy esetben mattolták védelmünket, így a félidőben Hodzic góljával 0-1 volt az eredmény.

A második játékrész első felében sikerült folytatni a jó játékunkat, időnként teljesen egyenrangú partnerei voltunk mezőnyben az ellenfelünknek, egy távoli lövés révén kapufáig is jutottunk, ám az egyenlítés nem jött össze. Sajnos a 75. percben egy egyéni hibából adódóan elkerülhető gólt kaptunk, amely a mérkőzést, és így a továbbjutás kérdését is eldöntötte. Az utolsó percben egy büntetőt váltott gólra a fehérvári Futács, így beállítva a 0:3-as végeredményt.

Összességében a hazai publikum elégedett lehetett a látottakkal, hiszen a mérkőzés jelentős részében szervezetten, jól játszottunk, sikerült vállalható eredményt elérni a magyar labdarúgás egyik zászlóshajójának tekintett MOL Fehérvár FC-vel szemben, akik ezzel a sikerükkel a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé jutottak.

Rövid pihenő után a bajnokság 13. fordulójában vasárnap 13:30-tól az ESMTK otthonában lép pályára csapatunk.