Az FC Tiszaújváros a DVTK Labdarúgó Akadémia partnere 2021. novembertől 2024. júniusig, a Debreceni Labdarúgó Akadémia partnere (2011-2016)

Kiszenvedett győzelem a téli pihenő előtt

Jó pályán és hideg időben a DVTK II. ellen 2-1-es siker a 17. fordulóban.

Termálfürdő FC Tiszaújváros - DVTK II. 2:1 (0:0)
Jegyzőkönyv megtekintése>>

Tóth Cs, Bokros, Lippai, Gelsi, Tóth M, Kulcsár, Orosz, Terdik, Hussein, Pap, Bene
Gól: Gelsi, Bene

A mérkőzés előtt az egyesület köszöntötte az 50. éve NB III-as bajnokságot nyert csapat megjelent tagjait, akik együtt tekintették meg a mai mérkőzést.

(Hágen Zsolt, Haisz Imre, Tóth Lajos, Dohány István, Lukács Flórián)

Ellenfelünk eddig 5 pontot gyűjtött és a 15. helyen áll, 1 győzelem mellett 2 döntetlen és 12 vereséget szenvedtek el a forduló előtt.

A mieink ősszel a Gyöngyös ellen gól nélküli döntetlennel zártak, majd a DVTK II. csapatát idegenben négy góllal, a DVSC II. fiataljait 4-1 arányban, majd Putnokon egy gólt szerezve, a Tállyát pedig 4-1 arányban verték, Ózdon gól nélküli döntetlen után a DEAC csapatát 2-1 arányban múlták felül. Sényőn a csapat elszenvedte az első vereséget 3-2 arányban, majd sorozatban 1-3 a BSE és 1-2 a Hatvan ellen is vereségek. Következtek idegenben a Jászberény elleni 2-1-es, majd a Cegléd elleni 1-0-ás fantasztikus győzelmek és az ESMTK otthonában emberhátrányban sikerült kiharcolni a 2-2-es döntetlent. Következett egy váratlan, de jogos 1-0-ás vereség az Eger ellen, majd a múlt héten Füzesgyarmaton is 1-0-lal maradtunk alul az őszi bajnokkal szemben és az őszi ötödik hely reálisan mutatta a csapat erejét és felkészültségét. Az előrehozott első tavaszi fordulóban Gyöngyösön 0-2-es félideji vezetésről sajnos 3-2-es vereséget szenvedett csapatunk.

Ma a kezdőcsapatba került Kulcsár és Bene, sérülés miatt hiányzott Tóth Simon, Herceg, Csicsek, Burics (akinek eltörött a lábujja múlt héten) és a súlyos vállsérülést szenvedett Nagy Dávid is, illetve 5 sárgás volt Molnár.

Az első félidő a hideg ellenére mozgalmas, de barátságos meccs szintű játékot hozott, ahol mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de gól nem született.

A második játékrészben nagyobb lendülettel kezdtünk, de az 55. percben mégis a vendégek szereztek vezetést büntetőből, melyet ugyancsak 11-esből hamar egalizált Gelsi. A vezetést és végül a győztes gólt pedig Bene szerezte.

Összességében a mérkőzésen nem jelentkezett a tabellán csapatok közötti különbség, de a győzelem így is jogos volt. Mindenkinek jó pihenést, a sérülteknek pedig felépülést kívánunk. A következő mérkőzés március 8-án a DVSC II. otthonában lesz.

Hajrá Újváros!

Gerliczki Máté: Nem sziporkáztunk, de így is vezetést szerezhettünk volna az első félidőben. A második játékrész elején óriási ziccerünk maradt ki és rá egy percre a vendégek egy tizenegyessel megszerezték a vezetést. Ez felébresztett mindenkit, sebességet váltottunk és egy perc alatt megfordítottuk a mérkőzést teljesen megérdemelten.
Jók: Orosz M., Hussein, Gelsi, Terdik.

Vég Csongor: Ez a meccs jól keretbe foglalta az egész őszi szezonunkat. Hatvan percig működött az amit elterveztünk, a fiúk fegyelmezettek voltak és jól zárták a pálya tengelyét. Viszont a labdával többet vártam a csapattól, jobban meg kellett volna becsülni azt a mérkőzés bizonyos periódusaiban. A vezetésünk után sajnos jött egy olyan három perces rövidzárlat, amit az egész szezonban dobtunk. Az első kapott gól előtt kétszer kontrázhattunk volna, ehelyett a hazai csapat jött el az elpasszolt labdáinkból. A második hazai találat előtt meg mi dobtunk bedobást a saját kapunktól hetven méterre. Idén borzasztó „olcsó” gólokat szereztek ellenünk az ellenfelek. Nem lesz könnyű tavaszunk az biztos.
Jók: Ivánka