Kemény küzdelmek az utánpótlás mérkőzéseken

Az elmúlt hétvégén utánpótlás csapataink a BTE Felsőzsolca és a Filo SE együttesei ellen léptek pályára.

Eredmények és edzői értékelések:

U19

BTE Felsőzsolca - FC Tiszaújváros 2:4 (2:1)
Gól: Barna Á., Soltész B., Erős T., Gulyás K.

Puskás Tibor: A mérkőzés igazi rangadónak indult, a hazaiak a legerősebb összeállításban álltak fel, 6-7 kezdőjátékosuk rendszeresen a felnőtt csapatukban is szerepel. A mérkőzést felázott, mély talajú pályán játszottuk, vagyis szerettük volna, mert a hazaiak játék helyett belekezdtek egy ámokfutásba, és a felázott vizes talajon brutális belépőkkel próbálták megfélemlíteni játékosaimat, minek következtében már a 22. percben kényszerű cserét kellett végeznem sérülés miatt! Nem tudtunk folyamatos játékot kialakítani és ráadásul a hazaiak hamar megszerezték a vezetést egy véleményes büntetőből! Ezt viszonylag hamar egalizáltunk és a 32. percben emberelőnybe kerültünk, az ellenfél kapusa a kiugró játékosunkat szó szerint agyon rúgta a tizenhatoson kívül! A félidőt mégis hátrányban zártuk, mert egy hiba miatt megszerezték a hazaiak a vezetést!

A második félidő hasonló módon folytatódott, durva belemenések, újabb kiállítás a hazaiaknál, még egy tizenegyes, amit kapusunk hárított. A vége egy kiszenvedett, keserves győzelem ami egy óriási küzdelem volt az ellenféllel és a külső körülményekkel szemben! Edzőnek, szülőnek nagyon nehéz volt végignézni ezt a meccset, mert csoda, hogy senki nem szenvedett maradandó sérülést!
Büszke vagyok a csapatomra és gratulálok a felnőtt csapat győzelméhez!
Hajrá Tiszaújváros!!!

Jók : Fízer D. a mezőny legjobbja és az egész csapat!

U17

BTE Felsőzsolca - FC Tiszaújváros 4:1 (2:0)
Gól: Boros M.

Hágen Zsolt: A hazaiak határozottabb, keményebb - időnként durva - játékstílusa nem ízlett nekünk, sok párharcot vesztettünk, dinamikus támadóikkal sok gondja volt a védelmünknek, s ez a végeredményben is megmutatkozik. Voltak periódusok, amikor kiegyenlített volt a játék, de összességében megérdemelt a hazaiak győzelme, nekünk marad a tanulság, a nagyobb játékerőt képviselő csapatok ellen harcosabb felfogás és gördülékenyebb csapatmunka nélkül nem érhetünk el sikereket.

Jók: Hártó P., Victor Á.

U15

FC Tiszaújváros - FILO SE 4:3 (2:1)
Gól: Kis D., Jávorszki R., Orosz D., Varga P.

Császár Zoltán: A mérkőzés elején mondtam a játékosaimnak, hogy a futballt játszó csapat lesz az ellenfél. A sikerhez nagyon sok futásra lesz szükség, illetve labdabiztosan, határozottan kell játszani. Véleményem szerint végig kézben tartottuk a mérkőzést, és teljesen megérdemelten szereztük meg a győzelmet. A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy Fortuna ma többet volt velünk mint szokott.
Gratulálok a csapatnak!

Jók: az egész csapat

U14

FC Tiszaújváros - FILO SE 1:4 (1:1)
Gól: Katlan A.

Czerva Zoltán: A héten az ügyeletes gólvágónk, a 10 gólos Kovács Milán sajnos sérülést szenvedett, így előreláthatólag néhány hétig őt nélkülöznünk kell. Milánt az első félidőben talán még sikerült pótolnunk, a második félidőben viszont már nem, ezt mutatta a szünet utáni játékunk.
A mérkőzés elején ellenfelünk szerzett gólt, de ezt követően mégis mi játszottunk jobban, sőt a félidő vége felé sikerült kiegyenlítenünk. A második félidőben a nyíregyházi vendégek főleg a belső középpályán fölénybe kerültek, és ezt a mérkőzés utolsó negyed órájában gólokban használták ki, ezért megérdemelten nyertek.

Jók: Elek M., Novák M.