A sorminta megtört, de a győzelem elmaradt Mindenszentek napján

Mély talajon és nagyon jó futball időben döntetlen Tállya ellen a 16. fordulóban.

Tiszaújváros: 150 néző
Termálfürdő FC Tiszaújváros - Tállya KSE 1:1 (1:1)

Gól: Bene

Tóth Cs., Tóth M., Vincze, Gelsi, Lőrincz, Kulcsár, Tóth S., Bene, Csernák, Pap, Kristófi
Cserék: Herceg, Márton, Csoszánszki, Benke, Vitelki

Távol: Horváth T.
Sérült: Vámos, Burics, Németh
Beteg: Bussy, Kundrák
Eltiltott: -

A mérkőzés Nagy Lajos szurkolónk halála, Mindenszentek és Halottak napjára tekintettel gyászszünettel kezdődött.
Ellenfelünk az előző csonka szezonban a 12. helyen végzett, idén pedig egy elmaradt mérkőzés mellett 4 győzelem, 5 döntetlen és 6 vereséggel jelenleg a 13. helyen állnak.

A mi csapatunk a Jászberénnyel szemben elért 1-1-es döntetlent követően, 3-2-re győzött Diósgyőrben, majd a Kisloki ellen 3-1 lett az eredmény, 0-1-es vereség csúszott be az Eger ellen, majd csúnya 3-1-es vereség Sajóbábonyban, s gól nélküli döntetlen a Kisvárda külföldjei ellen, s bravúr 2-1-es győzelem Cegléden, amit sajnos 3-0-ás vereség követett otthon a Tiszakécskétől, majd 1-0-ás Balassagyarmaton, melyet sikerült javítani 4-1-el Tiszafüred ellen, majd szívmelengető 2-1-es győzelem következett Salgótarjánban, majd csúnya vereség a Mezőkövesd II ellen, majd két kapussal a kezdőben a BVSC ellen büntettük a sportszerűtlenséget, majd Sényő ellen újra hazai 2-3-as vereség, majd 4-2-es sima győzelem Putnokon, így az összesen a 23 pont a 7. helyre volt elegendő a forduló előtt.

Sérülés és betegség miatt hiányzott ma a Tiszakécske ellen kulcscsonttörést szenvedett és műtétre kényszerült Vámos Márk és a Mezőkövesd ellen megsérült Burics András, a sérült Németh Ádám illetve a betegségből lábadozó Kundrák Milán és Bussy Dávid.

Az első félidőt nagyon jól kezdte csapatunk, több lövést is kellett hárítania az ellenfél kapusának, viszont az első ellentámadásból sajnos korán gólt kaptunk. Ezt követően úgymond felbillent a pálya, a vendégek teljes csapata a kapu előtti védekezésre koncentrált, tíz körüli szögletet végeztünk el, s az utolsót követően a félidő hosszabbításában megérdemelten sikerült is az egyenlítés.

A második játékrészt a vendégek akaratosabban kezdték, de védekezésben továbbra is teljes csapattal dolgoztak, míg a mi csapatunk sajnos visszább vett egy picit a lendületből. A 13. szöglet (összesen 18-at rúgtunk) utáni kavarodásból büntetőhöz jutottunk, ami sajnos kimaradt.

Összességében ma hajtott a csapat és az első félidő alapján győzelmet érdemelt volna, de amelyik csapat büntetőt hibáz, azt a foci bünteti meg, így a döntetlen igazságos.
A következő, 17. fordulóban november 8-án vasárnap 13.30-kor Hatvanba látogat csapatunk.

Gerliczki Máté: Nem tudom elmarasztalni a srácokat, mert mindent megtettek a győzelem érdekében az első perctől az utolsóig. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, rengeteg helyzetünk volt, akkor kellett volna eldöntenünk a mérkőzést. A második félidőre vált játékra alkalmatlanná a pálya hihetetlen mély talaja, ezért itt már lassabban és körülményesebben tudtuk járatni a labdát, így sok helyzetünk már nem volt ebben a periódusban, viszont a tizenegyessel meg kellett volna nyerni az összecsapást.
Jók: Gelsi L., Lőrincz P., Tóth S.,

Uray Attila: A szerdai kupameccs után szembetűnő volt, hogy melyik csapat volt a sokkal frissebb. Vezetésünk után nagy helyzetet hibáztunk el és sajnálom, hogy az első félidő utolsó pillanatában nem tudtunk megfelelően koncentrálni. A második félidőben a Tiszaújváros a saját tempójába belefáradt így kiegyenlítettebb volt a mérkőzés. Örülök a pontszerzésnek.