Mély talajon és hideg, csípős időben vereség Jászberényben a 20. fordulóban.

Jászberényi FC - Termálfürdő FC Tiszaújváros 2:0 (0:0)

Tóth Cs, Tóth M, Vincze Á, Gelsi L, Lőrincz P, Márton A , Tóth S, Bene A, Csernák M, Pap Zs, Kristófi S
Cserék: Herceg P, Benke N, Vitelki B, Németh A, Kundrák M, Kulcsár H,

Sérült: Vámos M, Burics A, Bussy D
Beteg: Csoszánszki D,
Eltiltott: -

A mérkőzés a hatályos szabályozás miatt zárt kapuk előtt került megrendezésre.
Ellenfelünk idén eddig nagyon szép mutatószámokkal rendelkezik, 14 győzelem, 3 döntetlen és 2 vereséggel jelenleg a 2. helyen állnak 45 ponttal.

A mi csapatunk a Jászberénnyel (vagyis a mostani vendéglátóval) szemben elért 1-1-es döntetlent követően, 3-2-re győzött Diósgyőrben, majd a Kisloki ellen 3-1 lett az eredmény, 0-1-es vereség csúszott be az Eger ellen, majd csúnya 3-1-es vereség Sajóbábonyban, gól nélküli döntetlen a Kisvárda külföldjei ellen, bravúros 2-1-es győzelem Cegléden, amit sajnos 3-0-ás vereség követett otthon a Tiszakécskétől, majd 1-0-ás Balassagyarmaton, melyet sikerült javítani 4-1-gyel Tiszafüred ellen, majd szívmelengető 2-1-es győzelem következett Salgótarjánban, majd csúnya vereség a Mezőkövesd II. ellen, majd két kapussal a kezdőben a BVSC ellen büntettük a sportszerűtlenséget, majd Sényő ellen újra hazai 2-3-as vereség, majd 4-2-es sima győzelem Putnokon, majd döntetlen Tállya ellen, majd mérkőzés nélkül szereztünk 3 pontot a Füzesgyarmat ellen és 2-1-es győzelem Gyöngyösön, így az összesen a 30 pont a 8. helyre volt elegendő a forduló előtt.

Sérülés és betegség miatt hiányzott ma a Tiszakécske ellen kulcscsonttörést szenvedett és műtétre kényszerült Vámos Márk és Burics András aki a Kövesd fiataljai ellen sérült meg, Bussy Dávid illetve a betegséggel küzdő Csoszánszki Dávid, munka miatt távol pedig Horváth Tamás.

Az első félidőben jó, élvezetes mérkőzést láthattak volna a nézők, ha lehettek volna. Csapatunk sok labdát szerzett a középpályán, abszolút el lett tüntetve a tabellán elfoglalt helyezés különbsége, illetve ha az utolsó passzok pontosak, vezethetett volna a félidőben a csapatunk.

A második játékrészt kapott góllal kezdtük, amit 15 perc után sajnos újabb követett, így a mérkőzés a második félidőben hamar eldőlt.

Összességében ma a papírforma érvényesült, de az eredmény akár alakulhatott volna fordítva is, bár a második félidő inkább a hazaiakról szólt.

A következő 21. fordulóban december 6-án vasárnap 13.00-kor a DVTK II. látogat csapatunkhoz.

Németh Gyula: Gratulálok a csapatomnak a féléves szerepléshez és a veretlen hazai szerepléshez. Majd meglátjuk mit hoz a jövő! Sok sikert a Tiszaújváros csapatának.
Jók: Fekete Márk, Torkos, Sütő, Albert

Gerliczki Máté: Az első félidőben abszolút a Jászberény kiváló színvonalán játszottunk. A második félidő elején nem tudtuk tartani ezt a nívót, ebben a periódusban 2 gólt is kaptunk, így megérdemelt a hazai

siker. Agilis, sokra hivatott csapatunk van és ez bizakodásra ad okot.
Jók: Márton A., Vincze Á. Tóth S.