Hazai döntetlent hozott a Mikulás

Mély, de jó talajon és az időponthoz képest jó időben döntetlen a DVTK II. ellen a 21. fordulóban.

Tiszaújváros: zárt kapuk

Termálfürdő FC Tiszaújváros - DVTK II. 2:2 (1:0)

Tóth Cs, Tóth M, Vincze Á, Gelsi L, Márton A, Bussy D, Tóth S, Kristófi S, Csernák M, Lőrincz P, Benke N
Cserék: Herceg P, Bene A, Vitelki B, Németh A, Kundrák M, Kulcsár H, Csoszánszki D, Horváth T,
Gól: Tóth M, Kristófi S

Távol:
Sérült: Vámos M., Burics A.
Beteg:
Eltiltott: Pap Zs.

A mérkőzés a hatályos szabályozás miatt zárt kapuk előtt került megrendezésre.
Ellenfelünk idén eddig a korábbi években tapasztaltaktól jobb mutatószámokkal rendelkezik, 6 győzelem, 5 döntetlen és 9 vereséggel jelenleg a 13. helyen állnak 23 ponttal.

A mi csapatunk a Jászberénnyel szemben elért 1-1-es döntetlent követően, 3-2-re győzött Diósgyőrben (vagyis a mostani vendégekkel), majd a Kisloki ellen 3-1 lett az eredmény, 0-1-es vereség csúszott be az Eger ellen, majd csúnya 3-1-es vereség Sajóbábonyban, gól nélküli döntetlen a Kisvárda külföldjei ellen, bravúros 2-1-es győzelem Cegléden, amit sajnos 3-0-ás vereség követett otthon a Tiszakécskétől, majd 1-0-ás Balassagyarmaton, melyet sikerült javítani 4-1-gyel Tiszafüred ellen, majd szívmelengető 2-1-es győzelem következett Salgótarjánban, majd csúnya vereség a Mezőkövesd II. ellen, majd két kapussal a kezdőben a BVSC ellen büntettük a sportszerűtlenséget, majd Sényő ellen újra hazai 2-3-as vereség, majd 4-2-es sima győzelem Putnokon, majd döntetlen Tállya ellen, majd mérkőzés nélkül szereztünk 3 pontot a Füzesgyarmat ellen és 2-1-es győzelem Gyöngyösön, majd egy jó mérkőzésen vereség Jászberényben, így az összesen a 30 pont a 9. helyre volt elegendő a forduló előtt.

Sérülés, és betegség miatt hiányzott ma a Tiszakécske ellen kulcscsonttörést szenvedett és műtétre kényszerült Vámos Márk és Burics András, aki a Kövesd fiataljai ellen sérült meg.

Az első félidőben taktikusan nem estek egymásnak a csapatok, az első 5 perc után a vendégek átvették az irányítást, viszont jó ütemben sikerült vezetést szerezni, melyet követően az újabb 100%-os helyzet sajnos kimaradt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a DVTK II. csapatának is voltak helyzetei, de összességében a félidei vezetésünk megérdemelt volt.

A második játékrészben a vendégek felkapcsoltak egy sebességet, ami két gólban meg is mutatkozott, melyet csak a meccs végén sikerült egalizálni.

Összességében ma igazságos döntetlen született.

A következő 22. fordulóban 2021. február 28-án vasárnap 13.00-kor Debrecenbe látogat csapatunk, de előtte december 10-én Hatvanban a 17. forduló elmaradt mérkőzését pótoljuk.

Gerliczki Máté: A nehéz talaj ellenére nagyon jó és élvezetes mérkőzést játszottunk, igazságos a döntetlen. A szezon előtt több szakmabelivel is beszélgettem, akik azt hitték, hogy a kiesés ellen fogunk harcolni, ehhez képest sok pontunk van és nagyon előnyös a 8. helyezésünk, ráadásul csütörtökön tovább gyarapíthatjuk pontjaink számát. Korábban az ilyen mérkőzéseket elvesztettük, de nagyon egységesek vagyunk, erre külön büszke vagyok.
Jók: Kristófi S., Lőrincz P., Tóth M., Tóth Cs., Márton A.

Zsivóczky-Pandel Gyula: Az első félidő 30. percéig a Tiszaújváros dominált, az utolsó 15 percben átvettük a kezdeményezést, de ekkor még nem voltunk igazán veszélyesek a kapura. A második félidőben magasabb védekezést és agresszívebb labdaszerzést kértem, hittem benne, hogy meg tudjuk fordítani a mérkőzést. Ez sikerült is, de a 90. percben egy kavarodás után sikerült egyenlíteni ellenfelünknek. Végig férfias kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. Igazságos döntetlen született, de természetesen hiányérzetem van az eredménnyel kapcsoltban. A félév összegzésére több idő kell, de véleményem szerint nagyon sokat tanultunk ebből a félszezonból, amit a következő félévben fel tudunk használni. Sok sikert kívánok a Tiszaújváros csapatának!

Jók: Cortes, Omarashvili, Zsiga, Kalandadze, Csávás, Schildkraut, Farkas.