Kiszenvedett győzelem

Jó talajon és az időponthoz képest nagyon jó időben győzelem Sajóbábony ellen a 24. fordulóban.

Tiszaújváros, Sportcentrum: Zárt kapuk

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Sajóbábony 1-0 (0-0)
Gól: Gelsi

Tóth Cs., Márton, Vincze, Gelsi, Lőrincz, Tóth S., Csernák, Kristófi, Lakatos, Vámos, Pap.
Cserék: Herceg, Vitelki, Kundrák, Benke, Bene, Csoszánszki, Horváth, Tóth Á., Bussy

Távol: -
Sérült: Kerekes, Tóth M.,
Beteg: -
Eltiltott: -

A mérkőzés a hatályos szabályozás miatt zárt kapuk előtt került megrendezésre.

A vendégcsapat a kieső 19. pozíciót foglalta el a tabellán, 23 meccs során 20 pontot gyűjtött, a legutóbbi tétmérkőzésen azt DVSC II. csapatát verték 1-0 arányban, akiktől mi két hete 2:1-es vereséget szenvedtünk.

A tiszaújvárosi alakulat a múlt héten az Eger SE ellen lépett pályára, ahonnan nulla ponttal távoztunk és a mérkőzés előtt 34 ponttal a 8. helyen tanyáztunk, tíz győzelem mellett négy döntetlen és kilenc vereség az eddigi mérleg.

A keretből ma Kerekes Krisztián és Tóth Márk sérülés miatt hiányzott, beteg nem volt, eltiltott nincs.
A kezdőcsapat így kettő helyen változott, Lőrincz Patrik és Pap Zsolt kerültek a kezdőbe.

Az első félidőben taktikai harc folyt a pályán, a vendégek átengedték az irányítás lehetőségét, kontrákra rendezkedtek be. Kevés helyzet és lövés csak a mi oldalunkon volt, viszont kiállításra jutott két sárga lappal a vendégek 23-as játékosa.

A második játékrész egy jogos büntetővel kezdődött, melyet Gelsi biztos lábbal értékesített. A gól után több szép támadást vezettünk, több helyzetet is kialakítottunk, amik viszont kimaradtak, így az utolsó 10 percben még a 10 emberrel támadó vendégeknek volt lehetősége a pontszerzésre.

Összességében ma egy-két kivételtől eltekintve mindkét csapat játékosai gyenge napot fogtak ki, de a lényeg, hogy a győzelmet megszerezte a csapatunk.

A következő 25. fordulóban 2021. március 21-én vasárnap 15.00-kor a Kisvárda II. csapatához látogatunk.

Gerliczki Máté: Mindkét csapat feszült volt a mérkőzés elejétől, mi azért, mert két vereségből érkeztünk. Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, de hogy az is lett azt magunknak köszönhetjük. Az alapjátékunk működött, nagyok sokszor az ellenfél mögé tudtunk kerülni, több nagy helyzetet is kihagytunk, így az ellenfél utolsó percekben majdnem kiegyenlített. Legfontosabb viszont a mai napon a győzelem volt és teljesítették a fiúk.
Jók: Tóth S., Vincze, Gelsi, Vámos, Pap Zs., Lőrincz P.

Hronyecz Norbert (elnök): 3 pont megszerzése volt a kitűzött célunk, amit a mai napon két fegyelmezetlenség miatt nem sikerült megszereznünk. Jelen helyzetünkben nem férnek bele az egész hibák, főleg amiből egész héten készülünk. A mérkőzéslabda a lábunkban maradt, de helyzetek nélküli mérkőzésen a hazaiak egy tizenegyes góllal itthon tartották a 3 pontot, amihez gratulálunk nekik.

Jók: Nagy P., Lukács.