Elmaradt a bravúr

Kiváló talajon és az időponthoz képest nagyon jó, de szeles időben vereség a Kisvárda II ellen a 25. fordulóban.

Kisvárda: zárt kapuk

Kisvárda Master Good II. - Termálfürdő FC Tiszaújváros 5:2 (3:1)
gól: Kristófi 2.

Tóth Cs., Márton, Vincze, Gelsi, Lőrincz, Vitelki, Tóth S., Bene, Vámos, Pap, Kristófi.
Cserék: Fízer, Kundrák, Benke, Csoszánszki, Horváth, Tóth Á., Bussy, Csernák, Lakatos. Kerekes.

Sérült: Tóth M.
Beteg: -
Eltiltott: -
Távol: Herceg P.

A mérkőzés a hatályos szabályozás miatt zárt kapuk előtt került megrendezésre.
A hazai csapat kettővel mögöttünk a 9. pozíciót foglalta el a tabellán, 24 meccs során 36 pontot gyűjtött, a legutóbbi tétmérkőzésen azt DVSC II. csapatát verték 1-0 arányban, akiktől mi három hete 2:1-es vereséget szenvedtünk.
A tiszaújvárosi alakulat a múlt héten a Sajóbábony ellen lépett pályára, s nehéz mérkőzésen 3 pontot szereztünk és a mérkőzés előtt 37 ponttal a 7. helyen tanyáztunk, tizenegy győzelem mellett négy döntetlen és kilenc vereség az eddigi mérleg.

A keretből ma Tóth Márk sérülés miatt hiányzott, beteg nem volt, eltiltott nincs. A kezdő kettő helyen változott, Bene Attila és Vitelki Balázs kerültek a csapatba.

Az első félidőt rosszul kezdtük, 1 perc alatt két gólt kaptunk. A viharos széllel támogatott hazaiak harcossága és gyorsasága felülmúlt bennünket, így nehéz volt partiban maradjunk.

A második játékrészben szépen játszottunk, emberelőnybe kerültünk, benne volt a mérkőzésen az egyenlítés, viszont egy orbitális hiba miatt a 4. gól megpecsételte a sorsunkat, egy kontra utáni ötödik csak hab volt tortán - kisvárdai szemszögből.

Összességében ma az első perc kivételével egy jó mérkőzést láthattak a nézők a kerítésen túlról - s Kisvárda már biztos nem Magyarország, hiszen sem a sporttelepen, sem azon kívül senki nem hord maszkot. A győzelemhez viszont jár a gratuláció.

A következő 26. fordulóban 2021. március 27-én szombaton 15.00-kor a Cegléd csapata látogat Tiszaújvárosba.

Kocsis János: Az ilyen meccsre szokták mondani, hogy láttam már ilyet, de az nem ilyen volt... Alig telt el egy perc, és már kettő nullra vezettünk, majd három egy után ziccert hibáztunk, és ahelyett, hogy négy egy lett volna, egy hatalmas egyéni hibából megfogyatkozott a létszámunk, az ellenfél pedig újra szépített. Hatalmas küzdelemben tartottuk az eredményt, majd sikerült bebiztosítani a győzelmet. Az eredmény kicsit csalóka, de megérdemelt, ugyanakkor nagyon meg kellett küzdeni érte. Tavaly ősszel az ilyen meccsek még három hármas eredményt hoztak volna, vagy esetleg ki is kapunk, de a csapat fejlődése abban is látszik, hogy most sikerült megnyerni.
Jók: Ötvös, Szentes, Himics

Gerliczki Máté: Kifejezetten örülök, hogy tartalékcsapat ellen már nem lesz több mérkőzésünk, pláne válogatott szünetben. Az első percben kétszer kezdtünk közepet és már kettő nullára vezetett belőle az ellenfél, ez legalább olyan demoralizáló volt, mint az egész hetünk. Pályafutásom legnehezebb hete volt a mostani. Várunk vissza Peti!

Jók: Kristófi, Vámos