Gödörben

Jól előkészített talajú pályán és napos időben vereség Balassagyarmat ellen a 28. fordulóban.

Tiszaújváros, Sportcentrum: zárt kapuk

Termálfürdő FC Tiszaújváros - Balassagyarmati VSE 0:3 (0:2)

Tóth Cs., Bene, Gelsi, Tóth M., Lőrincz, Lakatos, Csoszánszki, Kristófi, Vámos, Pap, Benke.
Cserék: Herceg P, Horváth T, Tóth Á, Csernák M, Kerekes K, Vitelki B, Tóth S, Márton A
Gól: -

Sérült: Kundrák
Beteg: -
Eltiltott: Bussy, Vincze.
Távol: -

A mérkőzés a hatályos szabályozás miatt zárt kapuk előtt került megrendezésre.
A vendég csapat 6. volt a tabellán a forduló előtt, 27 meccs során 45 pontot gyűjtött, a legutóbbi tétmérkőzésen a DVSC II. csapatát verték 3-0 arányban.

A tiszaújvárosi alakulat a múlt héten a Tiszakécske ellen lépett pályára, s 5-0-ás vereséget szenvedtünk, a mérkőzés előtt 40 ponttal a 8. helyen tanyáztunk, tizenkettő győzelem mellett négy döntetlen és tizenegy vereség az eddigi mérleg.

A keretből ma Kundrák Milán sérülés miatt hiányzott, beteg nem volt, eltiltott Bussy Dávid és Vincze Ákos.

A kezdő három helyen változott, Tóth M., Lakatos és Benke kerültek a kezdőbe.

Az első félidőt jól kezdtük, két szép támadást is vezettünk, volt lövésünk, szögletet is rúgtunk. Tíz perc után viszont átvette a kezdeményezést a vendég csapat és sajnos ezt követően nem nagyon tudtuk megtartani a labdát, azt már a saját térfelünkön rendre elvesztettük. Két hibából kapott gólokkal hátrányba és így újra nehéz helyzetbe kerültünk.

A második játékrész első felében megérdemeltük volna a szépítő gólt, lehet büntetőt is ítélhetett volna a játékvezető a javunkra, de ahogy az lenni szokott az ellenfél viszont kihasznált egy újabb védelmi hibát, így a 70. percben a harmadik kapott góllal már eldőlt a mérkőzés sorsa.

Összességében ez volt a hatodik vereség a tavaszi kilencedik fordulóban, s 8 rúgott gól mellett már 22 kapott született, vagyis csúnya gödörben van a csapat - Csoszánszkinak gyors felépülést kívánunk.

A következő 29. fordulóban 2021. április 14-én szerdán 16.30-kor Tiszafüredre látogat csapatunk.

Gerliczki Máté: Sajnos nagyon gyenge és széteső játékkal kaptunk ki egy jobb csapattól.
Jók: senki

Nagy Tibor: Tudtuk, hogy előre felé jól játszik a Tiszaújváros, ezért visszább húztuk a védekező zónánkat és kontrára játszottunk. A második félidőben Tiszaújváros kénytelen volt előre jönni, és ki kellett volna használnunk, hogy fellazult a védelmük. Úgy gondolom megérdemelten nyertünk.

Jók: az egész csapat